Od dwóch lat chodzę z bólem w dolnej prawej części podbrzusza. W zasadzie to szukam niepoddającego s

1 odpowiedzi
Od dwóch lat chodzę z bólem w dolnej prawej części podbrzusza. W zasadzie to szukam niepoddającego się detektywa -lekarza. Jestem po laparoskopii - i terapii hormonalnej na endometriozę (nie przyniosła ulgi w bólu), embolizacji - bo było podejrzenie , ze boli żyła w miednicy. Załączam opis MR miednicy mniejszej i w sumie to nie wiem gdzie mam dalej drążyć, lekarza jakiej specjalizacji już szukać .
opis MR: ognisk endometriozy nie stwierdzono, po podaniu kontrastu brach cech patologicznego wzmocnienia, nieliczne wykazujace cechy restrykcji dyfuzji wezly chlonne, niepowiekszone, niewielka torbielka Nabotha w szyjce macicy,macica w tyłozgięciu i tylopochyoleniu, dno sąsiaduje z koscia krzyżowa, przemieszczając prostnnicę w strone lewą, jelito grube prawidłowe, jajnik prawidłowy,nieiwelka strefa obrzęku kostnego w tylnej biodrowej czesci panewki stawu biodrowegoprawego, Sygnal struktur kostnych prawidłowy. pogrubienie tylnej ściany trzonu macicy - mięśniak ródziemny ?(to z pytajnikiem w usg nie wychodził ani w laparoskopii) Morfologia w normie. Pracę mam glównie siedzacą.
Należy poświęcić Pani duuuuuuuzo czasu. Przeanalizować to co Pani mówi, nie przerywać tylko słuchać. następnie przeanalizować wszystkie już wykonane badania i złączyć fakty. Rozpocząć leczenie lub uzupełnić badania, które mogą być przełomowe dla ustalenia przyczyny. NIGDY nie ma gwarancji (podobnie w medycynie jak w życiu), że wszystko się uda, ale trzeba spróbować.