Od dwóch lat bezskutecznie próbuje się pozbyć grudek na całej twarzy. Odwiedziłam wielu dermatologów

5 odpowiedzi
Od dwóch lat bezskutecznie próbuje się pozbyć grudek na całej twarzy. Odwiedziłam wielu dermatologów, od jednego z nich otrzymałam skierowanie do szpitala na oddział endokrynologii, gdzie stwierdzono niedoczynność tarczycy i zapisano leki. TSH po 6 miesiącach wykazało nadczynność, leki odstawiłam a aktualnie wynik wychodzi normowy. Grudki nie zniknęły, nie podziałały żadne kosztowne, skrupulatnie dobierane przez dermatologów maści, które ze względu na różnorodny skład i bezskuteczne leczenie wpłynęły tylko i wyłącznie na wrażliwość skory, teraz zastosowanie jakiekolwiek maści oraz płynu parzy skore. Oczyszczanie mechaniczne daje oczekiwany efekt, ale który utrzymuje się tylko przez około dwa tygodnie. Zmieniłam nawyki żywieniowe, kosmetyki na naturalne i łagodne dla skory. Niestety nadal nie ma poprawy. Nie wiem gdzie szukać przyczyny. Dodam jeszcze, ze pogorszenie stanu cery przyspieszyło przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, które po miesiącu stosowania wywołały zator oka, a od tamtego zdarzenia lekarze zabronili mi stosowanie wszelkich metod antykoncepcji i leków hormonalnych. Gdzie szukać problemu? Jakie badania wykonać? Gdzie zgłosić się z tym przypadkiem, gdyż chce pozbyć się problemu od wewnątrz?
Witam,
proponuję zrobić badania w kierunku zakażeń wirusowych, ponieważ te często wywyołują własnie problemy skórne. Eliminacja wirusa będzie wiązała się z poprawa kondycji skóry.
Wirus HSV bardzo często daje objawy tego typu.

Dzień dobry,
Sugeruję prowadzić dziennik bieżącego notowania i skrupulatnie obserwować reakcję organizmu na poszczególne produkty spożywcze. Dodatkowo zastanowiłabym się nad wykonaniem badań: mikroflorascan oraz badań w kierunku alergii pokarmowych: IgG, IgA (bardzo często nieleczona alergia pokarmowa objawia się problemami skórnymi, hormonalnymi, itd., a nie tylko oddechowymi, jak kojarzy większość społeczeństwa).
Wszystkiego dobrego!
Dzień dobry,

poleciłabym Pani kontakt z lekarzem diabetologiem/endokrynologiem lub internistom oraz diagnostykę w kierunku insulinooporności. Powinna Pani zbadać poziom glukozy i insuliny na czczo (oba badania z krwi żylnej), lipidogram i CRP. Następnie dobrze będzie obliczyć współczynnik HOMA IR np. na naszej stronie futuramed kropka pl zakładka kalkulator homa ir i określić dalsze postępowanie.
Witam, uważam że powinna Pani szukać przyczyn w mikroflorze jelit skąd pochodzi nie tylko nasz odporność ale kondycja całego organizmu. Należałoby wykonać badania pod kątem metabolitów krążących w organizmie (np.organix gastro), które najprawdopodobniej występują w nadmiarze i generują problemy skórne, może być to np. problem przerostu drożdżaków (badanie kału lub antygen mannanowy z surowicy) ... mogę Panią poprowadzić w tym temacie :) Jeśli nasze jelita pracują prawidłowo, to prawidłowo są przyswajane składniki odżywcze i cały ustrój (organizm) funkcjonuje prawidłowo :)
Pozdrawiam serdecznie,
Olga Kapinos
Dzień dobry, zapraszam do siebie, przeprowadzimy szczegółowy wywiad żywieniowo-medyczny i ustalimy plan działania. Na pewno wymagać będzie to pracy i cierpliwości, ale ze wszystkim można sobie poradzić. Porozmawiamy też o emocjach, stresie i tym wszystkim, co otacza Panią dookoła. Oczywiście o żywieniu.