Od dłuższego czasu odczuwam ból w prawym biodrze często zlokalizowany jak by wewnątrz pośladka oraz

2 odpowiedzi

Od dłuższego czasu odczuwam ból w prawym biodrze często zlokalizowany jak by wewnątrz pośladka oraz przy zginaniu stawu słyszę mocny głuchy dźwięk uderzenia w miednicę do tego ból czasem promieniuje do prawego kolana w postaci przypominającym szybkie strzały jak porażenie prądem, oraz część skóry wyżej kolana jest mniej wrażliwa na ból Występuje to szczególnie przy wypchaniu bioder do przodu. Uczęszczałem do fizjoterapeuty, lecz niestety nie chciał lub nie umiał mi z tym pomoc i zbagatelizował moje objawy jedyne co dowiedziałem się na tych sesjach, że może to być wina powięzi i podczas 2 sesji wykonał na mnie taki masaż, który był bardzo bolesny. Na parę dni bóle ustały. Obecnie nie uczęszczam na żadne terapie rozpocząłem sam własny trening w domu oparty na rozciąganiu i ogólne rozwojowy na wszystkie partii mięśni. Moje pytanie brzmi czy podczas wykonywania tych ćwiczeń strzela mi w biodrze np. podczas wykonywania podnoszenia wyprostowanych nóg leżąc na plecach czy takie częste strzelanie w miednicy/biodrze jest niebezpieczne, czy raczej powinienem kontynuować takie treningi i te strzelania i bóle ustąpią.
Aby fachowo odpowiedzieć na pytanie trzeba dokładnie ustalić stan kliniczny (zbadać) i zaobserwować co właściwie tam strzela i w jakim mechanizmie, trzeba przeanalizować ćwiczenia itp. Zapewne można zrobić coś więcej niż sama praca na powięzi. Niezbędna jest wizyta w gabinecie
Sugeruję wizytę: Fizjoterapia - 80 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, wymienionych przez Pana dolegliwości jest pewna lista. Działanie powinno byc napewno wielopoziomowe. Praca z powięzią jest pewnym wyjściem, ale należy ustalić jakiej natury jest problem. Czy strukturalny czy mięśniowy. Konieczna jest dokładna diagnostyka, solidny wywiad. zalecałabym wizytę u innego fizjoterapeuty