Od dłuższego czasu nie możemy dogadać się z partnerem, często się kłócimy. W każdej kłótni padają ob

5 odpowiedzi
Od dłuższego czasu nie możemy dogadać się z partnerem, często się kłócimy. W każdej kłótni padają obraźliwe słowa pod moim adresem, jestem wyśmiewana, obrażana i wyrzucana z domu za każdym razem. To zniszczyło moją samoocenę. Nie mam siły na nic, nic mnie nie cieszy i na wszystko reaguję płaczem. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Uważam, że mój partner ma problem z nerwami albo ja za bardzo się wszystkim przejmuję. Czy pomogłaby nam terapia dla par abyśmy zaczęli znowu umieć się komunikować czy ja sama powinnam nad sobą popracować?
Witam . Każda sytuacja wymaga indywidualnego podejścia . Jeśli oboje Państwo uważają ,że jest między Wami problem, to wówczas terapia par po konsultacji może jak najbardziej zostać rozpoczęta . W Pani przypadku i sytuacjach o których Pani pisze uwazam ze bez względu na to czy partner zdecyduje się na wizytę u terapeuty czy nie , pani kontakt z psychologiem,terapeuta może Pani pomóc. Pozdrawiam serdecznie.

Zdecydowanie terapia partnerska- jeśli to Państwa problem relacyjny- potrzebni jesteście w procesie naprawczym oboje,
Każdy z nas może pracować nad sobą samemu- podczas terapii indywidualnych, ale odpowiadając na Pani pytanie problem relacji rozwiązujemy wspólnie.
Dzień dobry,
odpowiedź na pytanie czy terapia pary byłaby skuteczną formą pomocy, zależy od Państwa oczekiwań i motywacji. Jeśli jest tak, że tylko Pani dostrzega problem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że praca nad relacją nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, o ile w ogóle będzie możliwa. Chciałam podkreślić, to na co wskazała moja przedmówczyni - bez względu na to czy praca nad relacją będzie miała miejsce czy nie, wydaje się, że wskazany jest Pani indywidualny kontakt z psychoterapeutą. Łączę pozdrowienia.
Dzień dobry Pani, z opisu sytuacji można domniemywać, iż przechodzicie Państwo kryzys związkowy, najrozsądniej będzie wybrać się na terapię par, gdzie pod okiem specjalisty, wspólnie przeanalizujecie Państwo, problemy które narosły między Wami i poszukacie dróg rozwiązań, jednak aby terapia par przyniosła skute, wymagane są, chęci do pracy nad związkiem, zarówno u mężczyzny jak i kobiety.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna dla par - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

konsultacja dla par ma służyć m.in., poznaniu trudności w związku, wzajemnych oczekiwań, potrzeb i możliwości ich realizacji na drodze wzajemnych negocjacji i przy poszanowaniu uzgodnień. W trakcie spotkania terapeuta może zaproponować najpierw oddzielne terapie indywidualne, widząc, ze źródło problemów w związku wypływa z przeszłych sytuacji, które w sposób nieadaptacyjny ważą na zachowaniach danych osób. Po takich terapiach dopiero zaprasza się ponownie parę do współpracy.
Proszę zatem spróbować wspólnej konsultacji, a gdyby nie było woli po jednej ze stron, proszę zadbać o swoje zdrowie psychofizyczne.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek