Od dłuższego czasu nie możemy dogadać się z partnerem, często się kłócimy. W każdej kłótni padają obraźliwe słowa pod moim adresem, jestem wyśmiewana, obrażana i wyrzucana z domu za każdym razem. To zniszczyło moją samoocenę. Nie mam siły na nic, nic mnie nie cieszy i na wszystko reaguję płaczem. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Uważam, że mój partner ma problem z nerwami albo ja za bardzo się wszystkim przejmuję. Czy pomogłaby nam terapia dla par abyśmy zaczęli znowu umieć się komunikować czy ja sama powinnam nad sobą popracować?
mgr Edyta Leszczyńska
mgr Edyta Leszczyńska
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Warszawa
Witam . Każda sytuacja wymaga indywidualnego podejścia . Jeśli oboje Państwo uważają ,że jest między Wami problem, to wówczas terapia par po konsultacji może jak najbardziej zostać rozpoczęta . W Pani przypadku i sytuacjach o których Pani pisze uwazam ze bez względu na to czy partner zdecyduje się na wizytę u terapeuty czy nie , pani kontakt z psychologiem,terapeuta może Pani pomóc. Pozdrawiam serdecznie.

mgr Kamil Perończyk
mgr Kamil Perończyk
Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog
Dąbrowa Górnicza
Zdecydowanie terapia partnerska- jeśli to Państwa problem relacyjny- potrzebni jesteście w procesie naprawczym oboje,
Każdy z nas może pracować nad sobą samemu- podczas terapii indywidualnych, ale odpowiadając na Pani pytanie problem relacji rozwiązujemy wspólnie.

mgr Anna Majchrzak-Kordylewska
mgr Anna Majchrzak-Kordylewska
Psycholog, Psychoterapeuta
Kraków
Dzień dobry,
odpowiedź na pytanie czy terapia pary byłaby skuteczną formą pomocy, zależy od Państwa oczekiwań i motywacji. Jeśli jest tak, że tylko Pani dostrzega problem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że praca nad relacją nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, o ile w ogóle będzie możliwa. Chciałam podkreślić, to na co wskazała moja przedmówczyni - bez względu na to czy praca nad relacją będzie miała miejsce czy nie, wydaje się, że wskazany jest Pani indywidualny kontakt z psychoterapeutą. Łączę pozdrowienia.

mgr Adrian Szafrański
mgr Adrian Szafrański
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Rzeszów
Dzień dobry Pani, z opisu sytuacji można domniemywać, iż przechodzicie Państwo kryzys związkowy, najrozsądniej będzie wybrać się na terapię par, gdzie pod okiem specjalisty, wspólnie przeanalizujecie Państwo, problemy które narosły między Wami i poszukacie dróg rozwiązań, jednak aby terapia par przyniosła skute, wymagane są, chęci do pracy nad związkiem, zarówno u mężczyzny jak i kobiety.

Pozdrawiam
Psycholog
Adrian Szafrański
Sugeruję wizytę: - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

dr Monika Gmurek
dr Monika Gmurek
Seksuolog, Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Dzień dobry,

konsultacja dla par ma służyć m.in., poznaniu trudności w związku, wzajemnych oczekiwań, potrzeb i możliwości ich realizacji na drodze wzajemnych negocjacji i przy poszanowaniu uzgodnień. W trakcie spotkania terapeuta może zaproponować najpierw oddzielne terapie indywidualne, widząc, ze źródło problemów w związku wypływa z przeszłych sytuacji, które w sposób nieadaptacyjny ważą na zachowaniach danych osób. Po takich terapiach dopiero zaprasza się ponownie parę do współpracy.
Proszę zatem spróbować wspólnej konsultacji, a gdyby nie było woli po jednej ze stron, proszę zadbać o swoje zdrowie psychofizyczne.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.