Od dłuższego czasu mam natrętne myśli o różnej tematyce i nie wiem, jak sobie z nimi poradzić. Zamie

4 odpowiedzi
Od dłuższego czasu mam natrętne myśli o różnej tematyce i nie wiem, jak sobie z nimi poradzić. Zamierzam pójść wkrótce do psychologa, jednak w jaki sposób mogę teraz sama spróbować sobie poradzić z tymi myślami?
Aktywność fizyczna, współdziałanie, towarzystwo przyjaciół, wykonywanie prostych obowiązków domowych. Przede wszystkim powinna Pani unikać samotności i koncentrowania się na swoich obawach. Lęk ma tendencję do narastania w czasie dlatego nie warto zwlekać z wizytą.

Samemu będzie ciężko to ogarnąć. Bliskie osoby i ruch na świeżym powietrzu będą jak najbardziej pomocne, ale warto, by specjalista ocenił nasilenie tych objawów i to czy potrzebne jest podjęcie leczenia. Powodzenia.
Poza samodzielną pracą, relaksacją i treningiem uważności w nurcie Mindfulness, który może być dosyć ciężki do opanowania samemu przy natrętnych myślach, gorąco polecam hipnozę, czyli ejrzenie wgłąb siebie przy pomocy specjalisty. A w razie potrzeby i chęci, również hipnoterapię. pozdrawiam,
Sugeruję wizytę: Coaching - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
To duża świadomość (mam natrętne myśli, wybieram się do psychologa, chce sobie jakoś pomóc). Gratuluję. Warto zrobić kolejny krok.

Moja propozycja do zastosowania jest taka:
1. Zapisz w skali 1–10 natężenie obecnego bólu emocjonalnego.
2. Weź kartkę papieru i narysuj pośrodku linię dzielącą kartkę na dwie kolumny.
3. W lewej kolumnie zapisz przynajmniej pięć przekonań, które wydają się wywoływać te emocje. Zapisz je tak, jak pojawiają się w twojej głowie, bez autocenzury i oceniania czy mają lub czy nie mają jakiegokolwiek sensu.
4. Sprawdź każde z przekonań za pomocą Pięciu Zasad Zdrowego Myślenia.
Odnośnie każdego z przekonań zadaj pytanie:
1) Czy to przekonanie oparte jest na faktach?
2) Czy to przekonanie pomaga mi chronić moje życie i zdrowie?
3) Czy to przekonanie pomaga mi osiągać bliższe i dalsze cele?
4) Czy to przekonanie pomaga mi rozwiązywać najbardziej
niepożądane konflikty z innymi lub unikać ich?
5) Czy to przekonanie pozwala mi czuć tak jak chciał(a)bym się czuć?

Warto pamiętać, że:
Jeżeli nie możesz odpowiedzieć „tak” na co najmniej trzy z tych pytań to oznacza, że przekonanie jest niezdrowe. Równocześnie warto pamiętać, że wszystkie te zasady są równoważne. Zdrowe zachowanie dla jednej osoby,
nie musi być także zdrowe dla innej. To, co jest zdrowe teraz, nie musi być zdrowe w innym czasie. Niektóre zasady mogą nie mieć zastosowania w pewnych sytuacjach.
Powodzenia.