Od dłuższego czasu borykam się z samotnością. Całymi dniami myślę o tym, że jestem samotny i że nie

3 odpowiedzi
Od dłuższego czasu borykam się z samotnością. Całymi dniami myślę o tym, że jestem samotny i że nie znajdę nigdy partnerki w moim życiu. Moje życie tak naprawdę opiera się tylko na szkole (jeszcze nie skończyłem szkoły) i niczym innym, nie umiem się cieszyć z niczego i tak naprawdę to nie mam chęci do życia. Niby nie uczę się źle ale tak szczerze nie przejmuje się zbytnio szkołą ponieważ mam takie zdanie, że nawet jeśli skończę studia i znajdę dobrą pracę gdzie będę zarabiał duże pieniądze to nie wytrzymam żyjąc samotnie. W ostatnim czasie spróbowałem swoich sił i zagadałem do dziewczyny lecz zakończyło się to odrzuceniem, przejmuje się tym ale tak naprawdę chodzi o to że nie była to moja pierwsza próba ale tak samo nieudana jak każda. Tym bardziej źle się czuję z tym, że niezbyt często próbuje działać coś w tym temacie ponieważ jestem wstydliwy i nieśmiały a gdy już się odważę i podejdę do dziewczyny to kończy się to niepowodzeniem. Tak naprawdę czuję taką niemoc w tym temacie i nie wiem jak temu przeciwdziałać, moje życie kręci się wokół poszukiwań partnerki i obawiam się, że nigdy nie odniosę w tym sukcesu. Wiele znajomych mówi mi żebym zajął się czymś innym i nie przejmował się tym a miłość znajdzie się sama w najmniej spodziewanym momencie ale po prostu nie potrafię.
Dzień dobry. Samotność jest bardzo przykrym doświadczeniem dla każdego człowieka. Każda kolejna nieudana próba jeszcze bardziej zniechęca do działania i jednocześnie zaprzestanie prób poznania kogoś pogłębia poczucie samotności. Może warto, abyś spróbował spojrzeć na siebie z perspektywy osoby, którą chciałbyś poznać? Jakiego człowieka widzi - jakie masz zainteresowania, poglądy na życie, wartości, poczucie humoru i tak dalej. Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie "dlaczego warto się z ze mną przyjaźnić?" Im więcej rzeczy znajdziesz, tym bardziej wzrośnie Twoja pewność siebie i tym łatwiej będzie zrealizować cel. Pozdrawian serdecznie Marzena Pietrusińska

Kim jestem sam dla siebie? Co mogę wynieść z relacji z samym sobą? Co w sobie cenię? Co we mnie jest wartością...? Doświadczając braku relacji z drugim człowiekiem zdarza nam się zapomnieć o relacji z samym sobą, która jest wyjściową dla innych związków. Idąc dalej. Kiedy próbuję i doświadczam odrzucenia, to co to dla mnie oznacza? Czy może coś mi przypomina? Jakiego siebie widzę, kiedy ktoś mówi mi "nie"...?
Warto pytać siebie i patrzeć wgłąb, bo tam zazwyczaj są odpowiedzi. Satysfakcjonujące relacje ze światem, rozpoczynają się od dobrego, bliskiego i czułego kontaktu z samym sobą. Życzę wszystkiego dobrego.
Witam, często spotykam się w mojej pracy z podobnym problemem jak u Pana. Dojrzewające pokolenie, które przeżyło 2020 oraz kolejny rok siedząc w domu ma ogromne deficyty w kontaktach interpersonalnych. Moich pacjentów uczę zachowań, które ułatwiają nawiązanie kontaktu z drugim człowiekiem oraz jego utrzymanie.
Z poważaniem
Dorota Olimpia Borysewicz