Od dawana zastanawiam się że z moją wagą i z wzrostem jest coś nie tak. Jestem chłopakiem mam 14 lat

2 odpowiedzi
Od dawana zastanawiam się że z moją wagą i z wzrostem jest coś nie tak. Jestem chłopakiem mam 14 lat i około 160 cm wzrostu ważę przez 3 lata około 40-42 kg waga prawie się nie zmienia. Chciałbym prosić o rady bo strasznie denerwuje mnie ten kompleks jak inni w wieku 12 lat nawet są wyżsi ode mnie w szkole łatwo nie jest. Chciałbym wiedzieć jak mam się żywić, czasem bywa że na jednym posiłku się żywię całą dobę. Można prosić o jakąś radę lub co muszę dużo spożywać i kiedy.
Dzień dobry, w trakcie dojrzewania waha może się wahać.
Jeden posiłek w ciągu doby to zdecydowanie złe rozwiązanie.
Organizm potrzebuje pełnowartościowych posiłków. Zbilansowana dieta zawiera białka, tłuszcze oraz węglowodany.
Należy jeść 4- 5 posiłków dziennie zachowując regularne odstępy czasowe.
Jest dużo ciekawych przepisów na zdrowe posiłki w internecie, które można również zabrać ze sobą do szkoły :)
Pozdrawiam

Dzień dobry,
radziłabym zacząć od jedzenia 3 posiłków dziennie przy czym każdy z nich powinien zawierać warzywa oraz białko ( mięso, ryba, produkt mleczny, jajka ). Plus owoc w ramach przekąski. W okresie rośnięcia ważne jest również przyjmowanie dopasowanej dawki witaminy D.
Pozdrawiam serdecznie