Od czerwca mam problem z szarpiącym bólem podczas rozciągania. Ból usytuowany jest w prawej stopie p

2 odpowiedzi

Od czerwca mam problem z szarpiącym bólem podczas rozciągania. Ból usytuowany jest w prawej stopie pod kostką, tuż nad krawędzią podeszwy, w miejscu, gdzie zaczyna się kość pięty. Kiedy chodzę, wszystko jest w porządku, jednak kiedy wyprostuję za mocno nogę, lub schylę się po coś na prostych nogach, pojawia się ból, jakby była tam struna, którą ktoś szarpie. Nie mogę przez to wykonywać szpagatu, ani żadnych innych ćwiczeń, wymagających podniesienia prostej nogi do góry. Przeszkadza mi to w trenowaniu amatorskiego łyżwiarstwa figurowego, gdyż nie mam pełnej sprawności przez ten ból. Zaczęło się po jednej wizycie na siłowni. Co może być tego przyczyną, gdzie się z tym udać?
Dzień dobry,

Trudno jednoznacznie określić co może być przyczyną opisanego problemu. Polecam konsultację dolegliwości u fizjoterapeuty.

Witam. Nie da się dokładnie ocenić na podstawie opisu jaka struktura odpowiada za dolegliwości bólowe. Opis dolegliwości pasuje zarówno do bólu pochodzenia nerwowego jak i może dotyczyć struktur więzadeł, ścięgien i mięśni. Konieczna byłaby konsultacja u fizjoterapeuty w celu określenia co daje takie objawy.
Pozdrawiam!