Od 4 lat biore tab mialam troche problemy zdrowotne u syna w miare tab mnie uspokojaly .Dzis chciala

6 odpowiedzi
Od 4 lat biore tab mialam troche problemy zdrowotne u syna w miare tab mnie uspokojaly .Dzis chcialabym przestac je brac ale nie potrafie je rzucic brak ich doprowadza mnie do szalu .Moja przyjaciolka wyzywa mnie od cpunow ..Biore tak zeby byc wyluzowana tak po prostu jakbym byla wypita chcialabym z tym skonczyc ale nie potrafie dzis mowie ze nie wezme a za godzine biore duzo .Prosze o pomoc co zrobic zeby wreszcie przestac je brac zeby miala jakos motywacje zeby z tym skonczyc.
Dzień dobry,
kwestię farmakologii warto przede wszystkim omówić z lekarką/lekarzem. Jeżeli chciałaby Pani radzić sobie lepiej i czuć większy spokój bez brania tabletek, warto zastanowić się, co mogłoby być w tym pomocne oraz jakie będą korzyści z życia bez tabletek. Cenna może być konsultacja z psychiatrą i/lub psychologiem.

Dzień dobry,
z opisanego przez panią problemu, wynika, że doświadcza Pani zespołu odstawienia. W pani sytuacji warto skonsultować się z lekarzem, który dane leki przepisał i omówić z nim powstałe trudności w wyniku brania tych leków. Lekarz może przepisać mniejsze dawki, aby stopniu wykluczyć lek z Pani życia. Jeśli problem nie ustąpi polecam skonsultować się z psychologiem ds. uzależnień.
Pozdrawiam,
Piotr Grzelak
Witam, proszę skorzystać ze wsparcia specjalisty ds. uzależnień. Pozdrawiam
Jeżeli jest Pani uzależniona od leków wskazana będzie terapia poprzedzona wizyta u lekarza psychiatry, który może postawić diagnozę lub skierować Pania na diagnozę do specjalisty psychoterapii uzależnień. W zależności od sytuacji może być też konieczna detoksykacja w warunkach szpitalnych, gdyż samodzielne odstawianie leków (jak i zażywanie ich dużych dawek) może być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Gdyby chciała Pani skorzystać z wizyty prywatnej u terapeuty uzaleznien- zapraszam. Katarzyna Mączyńska
Dzień Dobry, widzę, że sprawa jest trudna. Polecam udać się na wizytę ze specjalistą (psycholog, psychoterapeuta), aby omówić szerzej opisywany problem. Myślę, ze przyniesie to największą skuteczność.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, reakcja przyjaciółki może być związana z troską o Panią - warto jednak podkreślić, że odstawianie leków, to temat dla specjalisty - lekarza psychiatry. Schodzenie z leków samodzielnie bywa trudne, frustrujące - a co najważniejsze- niebezpieczne dla zdrowia.
Nie napisała Pani, czy jest pod stałą opieką lekarza i czy czuje się Pani zaopiekowana, jeśli nie czuje Pani zaufania do lekarza, lub kontakt z nim jest utrudniony - warto poszukać specjalisty, który przeprowadzi Panią przez etap odstawiania leków. Gdyby pojawiła się trudność, warto skorzystać też ze wsparcia psychoterapeuty/ psychologa. Leki działają n a objaw, zaś psychoterapia odnajduje i leczy przyczynę złego samopoczucia. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego u progu Nowego Roku.