Od 3 miesięcy stosuję dietę - racjonalne odżywianie, 5 posiłków co 3-4 godziny, minimum 2 litry wody

2 odpowiedzi
Od 3 miesięcy stosuję dietę - racjonalne odżywianie, 5 posiłków co 3-4 godziny, minimum 2 litry wody dziennie. Zaczynałam od 1400 kcal, potem 1200 kcal. Dieta została ułożona przez konsultanta dietetycznego, przestrzegam wszystkich zasad, a mimo to zrzuciłam tylko 5 kg. waga stanęła 1,5 miesiąca temu. Czy coś robię nie tak? Czy moje ciało jest tak toporne, czy problem tkwi w mojej głowie - za dużo o tym myślę? Czy bez aktywności fizycznej waga się nie ruszy?
Wiek 40 lat Wzrost 162 cm Waga wyjściowa przed dietą 79 kg Praca zawodowo - siedząca /biurko
Dzień dobry ,
proszę sprawdzić insulinę i glukozę na czczo i po obciążeniu 75 g glukozą po 1 i 2 godzinach oraz panel tarczycowy TSH, FT3, FT4, antygeny ATPO I TG.
1200 kcal to zbyt mało, nie powinna Pani schodzić poniżej metabolizmu spoczynkowego . Jeżeli to nic nie wyjaśni polecam badania genotypu IGENESISS

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
zalecenia jak wyżej. Warto skontaktować się z jakimś dobrym dietetykiem. 1200 kcal, to trochę mało. Mogły zajść u Pani pewne adaptacje, które w tym momencie uniemożliwiają redukcję. Trzeba pomyśleć nad zmianą diety, wartości energetycznej, udziale procentowym makroskładników etc. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.