Od 3 lat leczę się na NERWICĘ (farmakologicznie) nie ma poprawy tylko mam wrazenie ze jest tylko gor

4 odpowiedzi
Od 3 lat leczę się na NERWICĘ (farmakologicznie) nie ma poprawy tylko mam wrazenie ze jest tylko gorzej. Mam bardzo dużo a wsumie wszystkie odnosnie nerwicy i deprsji do tego szybi puls przy normalnych czynnosciach, duze zrenice przy skupieniu sie na czymś. Myślę że moge mieć Kandydoze. Prosze o pomoc. Pozdrawiam
ps. kiedyś piłem alkohol srednio 2-3 piwa dziennie wieczorem. od poł roku nic nie pije i nadal jest tak samo, czasem jak się napije czuje sie troszkę lepiej ale tylko troszkę.
Dzień dobry,
Należy zacząć od tego czy ma Pan zdiagnozowaną kandydozę? Potrzebowałabym zobaczyć wszystkie wyniki Pana badań (morfologia krwi, badanie ogólne moczu, TSH, ft3 i ft4, profil lipidowy). Podczas konsultacji łatwiej byłoby coś doradzić. Dieta w kandydozie musi być odpowiednio zbilansowana, ponieważ wiele produktów należy wykluczyć.
Zapraszam do kontaktu!
Pozdrawiam
Anna Karwala

Dzień dobry, czy kandydoza została zdiagnozowana przez lekarza, czy na podstawie Pana własnych obserwacji? Jeżeli na podstawie własnych obserwacji, to radzę w pierwszej kolejności wykonać badania diagnostyczne w tym kierunku. Bardzo istotna jest również konsultacja lekarska ponieważ czynnikiem ryzyka wpływającym na rozwój kandydozy mogą być leki, które Pan przyjmuje. W tym wypadku lekarz może zmienić leczenie farmakologiczne i ustalić drogę leczenia kandydozy (istotna jest również przyczyna jej pojawienia się). Dieta oczywiście jest bardzo istotna, nie tylko w przypadku leczenia kandydozy, ale również w przypadku depresji. Właściwie skomponowane żywienie, uwzględniające wszystkie niezbędne składniki odżywcze (m.in. kwasy tłuszczowe omega-3, kwas foliowy, witaminę B12, cynk, selen i żelazo) wpływa korzystnie na psychiczne samopoczucie, znacząco zmniejszając ryzyko pojawiania się wahań nastroju, a w połączeniu z odpowiednią farmakoterapią i psychoterapią może przyczyniać się do znacznie lepszych efektów terapeutycznych. Dlatego właściwe podejście do diety powinno uwzględnić wszystkie jednostki chorobowe! Pozdrawiam serdecznie i przypadku dalszych pytań jestem do dyspozycji.
Witam serdecznie,
Zarówno nerwica, depresja, jak i kandydoza wymagają odpowiedniej diety, która pozwoli wrócić do równowagi. Radziłaby zrobić badania na kandydozę oraz zadbać o zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietę, która zapewni podaż witamin i składników mineralnych, m.in. magnezu, selenu, cynku, witamin z grupy B, kwasu foliowego.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry!

W przypadku depresji i nerwicy podstawą leczenia jest odpowiednio przeprowadzona psychoterapia. Warto również zadbać o odpowiednią dietę oraz sport, który pozwala na rozładowanie skumulowanych napięć. Jadłospis powinien być bogaty w kwasy omega-3, witaminy z grupy B, żelazo i magnez. Warto również przeanalizować Pani jadłospis, aby wykluczyć zapobiec ewentuanym innym niedoborom pokarmowym. Zapraszam na wizytę w celu ustalenia odpowiednio zbilansowanego jadłospisu. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.