od 3 lat dziwnie się czuje, mam nadzieję że mi pomożecie na podstawie moich odczuć. Smutek, płaczl

3 odpowiedzi
od 3 lat dziwnie się czuje, mam nadzieję że mi pomożecie na podstawie moich odczuć.
Smutek, płaczliwość
Utrata zainteresowań (nic mnie nie cieszy)
Zmęczenie ,Zmiejszenie apetytu,
problemy z zasypianiem, budzenie się w nocy i przemyślane nad życiem,
Niepokój, lęk,Trudności z koncentracją i zapamiętywaniem, poczucie winy, niska samoocena, Napięcie wewnętrzne, kucie w sercu, odczuwam w ciele silne napięcie najbardziej gdy z kimś rozmawiam do tego bardzo się pesze i nie wiem co odpowiedź na najprostrze pytanie, zaczęłam bać się jeździć samochodem i czuje jakby mózg mi się wyłączył bo nie potrafię się dobrze wypowiedzieć (jąkam się, używam nie poprawnej formy) co to może być? Czy leki pomogą albo zmniejsza objawy ?
Witam serdecznie, opisuje Pani objawy które mogą mieć bardzo różne przyczyny. Niestety na podstawie opisu i strony www żaden specjalista nie będzie w stanie Pani zdiagnozować, określić czy leki są w ogóle potrzebne. Zgłasza Pani symptomy, które jak rozumiem przeszkadzają Pani w codziennym życiu, jest to zdecydowanie wystarczający powód aby udać się do psychologa; psychologa-terapeuty. W miłej, spokojnej atmosferze będzie Pani miała szansę porozmawiać ze specjalistą, ustalić co się z Panią dzieje, rozwiać wszelkie wątpliwości i ustalić ewentualny plan leczenia, a tym samym poprawić jakość swojego życia. Zachęcam i pozdrawiam.
Monika Stasiak-Wieczorek

Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać, że być może cierpi Pani na depresję, ale, mogą też mieć inne przyczyny. Trudno to ocenić bez bezpośredniego kontaktu. Aby postawić diagnozę i zdecydować o ewentualnym leczeniu sugeruję wizytę u lekarza psychiatry. W ramach NFZ może Pani umówić się na taką wizytę bez skierowania. Dobrze byłoby jednocześnie umówić się do psychologa, aby przeanalizować Pani stan i jego przyczyny. Bez pomocy specjalisty trudno będzie zmienić Pani funkcjonowanie na lepsze, a na pewno można!
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry. Domyślam się, że wymienione przez Panią trudności istotnie wpływają na obniżenie jakości i satysfakcji z codziennego funkcjonowania. Objawy te mogą wynikać z szerokiego wachlarza przyczyn. To, co czujemy w ciele bywa często powiązane z treścią naszych myśli oraz z doświadczanymi emocjami. Sugeruję zgłosić się do specjalistów: lekarza psychiatry aby zorientować się na ile leki byłyby potrzebne, a także do psychoterapeuty celem wspólnego przyjrzenia się trudnościom i dopasowania odpowiadającego Pani potrzebom planu leczenia.
Życzę dużo dobrego