Od 2013 choruje na nerwice po pierwszych atakach paniki byłam na relanium 2x5mg dziennie przez 2btyg

4 odpowiedzi
Od 2013 choruje na nerwice po pierwszych atakach paniki byłam na relanium 2x5mg dziennie przez 2btyg i depralin pół roku...wszystko w miarę się unormowalo i od 2014 relanium brałam naprawdę doraźnie raz dwa do roku. Ostatnio nastąpił powrót spowodowany delegacja za granica podczass ktora sięgałam po nie 3 razy dziennie po 5mg przez 5dni jednak gdy tylko wróciłam do domu poczułam się lepiej i odstawiłam je kompletnie. Po okb5 dniach lek powrocil utrzymuje się już 2 dni boję się wziąść relanium by się nie uzależnić A z drugiej strony czuje niepokój że może to efekt tak dużych dawek które brałam.... nie chce wracać do tabletek staram się normalnie funkcjonować ale ciągle ścisk w klatce piersiowej i problemy ze snem nasilają się....
Dzień dobry,
W kwestii leków nie mogę się wypowiadać gdyż nie jestem lekarzem psychiatrą. Jako psychoterapeutka mogę powiedzieć, że warto zająć się źródłem Pani nerwicy, zrozumieć skąd ona się bierze i przepracować to. Wtedy szansa, że lęki nie wrócą, będzie dużo mniejsza. Inaczej, jeśli bierzemy tylko leki, likwidujemy tylko objawy, a przyczyna zostanie nie zmieniona i wtedy objawy po jakimś czasie mogą powrócić. Dlatego sugeruję psychoterapię.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska

Witam serdecznie, samodzielne dawkowanie tego typu leków może nieść za sobą skutki uboczne, o których Pani pisze. Należy w pierwszej kolejności podjąć konsultację z lekarzem rodzinnym, jeżeli wykluczy jakiekolwiek przyczyny wówczas proponuje konsultację w gabinecie z psychologiem i może podjęcie terapii. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Hipnoza może pomóc jako metoda wspomagająca leczenie. Zapraszam na konsultacje.
Dzień dobry,

zachęcam Panią do zwrócenia się po wsparcie do psychoterapeuty. Farmakoterapia redukuje symptomy nerwicy, ale nie likwiduje jej przyczyn. Przepracowanie leżących u podłoża nieświadomych motywów, konfliktów itp. może znacznie osłabić, a nawet - całkowicie wyeliminować doświadczane przez Panią dolegliwości. Znam wiele osób, którym psychoterapia pomogła na tyle, że leczenie farmakologiczne przestało być konieczne. Ponieważ jednak od dłuższego czasu zażywa Pani leki - w trakcie psychoterapii konieczne jest pozostawanie w kontakcie z lekarzem psychiatrą, który pomoże Pani stopniowo odstawiać farmaceutyki (w miarę skutecznie postępującej psychoterapii).

Powodzenia, pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska