Od 10ciu lat nosilam mostek na górnym przodzie od lewej 3 do prawej 2 (bylo wszystko ok nie odczuwal

2 odpowiedzi
Od 10ciu lat nosilam mostek na górnym przodzie od lewej 3 do prawej 2 (bylo wszystko ok nie odczuwalam żadnego dyskomfortu przez te 10 lat) rok temu zaczął sie problem (straszny dyskomfort noszenia go,pieczenie dziasel pod mostem i tak jakby"calego mostu " odczucie ,ze zaraz on wypadnie ,chociaz sie nie machal, jakas masakra poprostu, ciężko bylo mi w ogóle juz mowic... w maju tego roku udalam sie do protetyka w celu wymiany tego mostu i odzyskaniu komfortu zycia, lekarz zdjal most, dziasla były zaczerwienione ale dziaslo w miejscu gdzie nie ma dwojki bylo bardzoooo wrażliwe caly czas na zimne powietrze itp(lekarz,powiedział, ze most za bardzo byl wcisniety w dziasla), po czym po paru tyg zalozylismy nowy most( bardzo ladny i estetyczny) bez leczenia kanałowego zębów filarowych (lelarz powiedział, ze jak zywe to lepiej)na poczatku bylo w miare ,nie czulam dyskomfortu ale po paru tyg problem znow wrócił tylko z mniejszym nasileniem ( pieczenie dziąseł )ale dalej nie odzyskalam komforu mowienia(wydaje mi sie,ze chodzi o dziasla w tym przypadku,ale lekarzem nie jestem) Co moge z tym dalej zrobic,zeby odzyskac komfort? Nie mam nawet 30 lat i jak dalej zyc z czyms takim? Dodam ,ze tam nad przeslem mostu dziasla lekko sie machaja jak dotykam językiem . I też dodam, ze most jest trochę nieszczelny bo przepuszcza powietrze, i jak cos jem to tego dyskomfortu nie ma...Prosze o pomoc
Witam, most jest bardzo rozległy, niestety powinna Pani pomyśleć o zmianie rodzaju uzupełnienia, w przeciwnym przypadku grozi Pani utrata filarowej dwójki. Pozdrawiam

Witam
Jeśli most ma dwa filary to przy tak rozległym moście są one napewno przeciążone, co grozi utrata pracy.
Natomiast pieczenie tkanek miękkich w okolicy pracy protetycznej może być związane np;
- ze stanami zapalnymi przyzębia jeśli występuje kamień nazębny w okolicy lub praca jest nieszczelna.
- podobne dolegliwości mogą występować jeśli most jest wykonany na podbudowie ze stopu chromo kobaltowego a ma pani np alergię na któryś z metali składowych.
- może też to być związane z nadarzeniami grzybiczymi.
Pozdrawiam
Tomasz Żuchowski.