Obwisła skóra po odchudzaniu

26 odpowiedzi
Witam

Mam 22 lata schudłem 13 kg przez 20 dni nic nie jedząc tylko sama woda i troche ćwiczeń teraz wisi mi skóra na brzuchu jak zrobic by było normalnie ?? jakieś ćwiczenia ? czym smarować pomoże coś i jak szybko
Taki sposób na redukcję masy ciała jest bardzo złym rozwiązaniem. Przyczynia się to do niedożywienia, zaburzeń endokrynologicznych i innych negatywnych konsekwencji dla zdrowia. Należy wdrożyć prawidłowy model żywienia, gdyż żadne kremy nie poprawią jakości skóry bez odpowiedniego stanu odżywienia.
mgr Marianna Hall Centrum Dietetyki Nutrado

Witam. Zdecydowanie nie polecam takiego stylu odchudzania. Nie dostarczał Pan składników odżywczych, także kolagen się osłabił. Proszę skonsultować się z dietetykiem, żeby wprowadzić racjonalną dietę stabilizującą oraz z kosmetologiem, który obejrzy skórę i na pewno zaproponuje odpowiednie zabiegi. Proszę pamiętać, że taki szybki spadek wagi wiąże się głownie z odwodnieniem organizmu i ubytkiem masy mięśniowej. Bez miany sposobu żywienia może dojść do wzrostu wagi.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Maławska
Dzień dobry!
Zastosował Pan szalenie nieracjonalną metodę odchudzania. Należy niestety spodziewać się efektu jo-jo. Skóra potrzebuje czasu na obkurczenie, organizm po głodówce również. Proponuję spotkanie z dietetykiem, który pokaże racjonalne nawyki żywieniowe i wyprowadzi Pana z tego stanu. Na ten moment nie polecam ćwiczeń, bo nie starczy Panu zwyczajnie siły. Kosmetyki ujędrniające pomogą, ale nie rozwiązują bazowego problemu.
Barbara Dąbrowska-Górska
Niestety takie szybkie gubienie wagi jest bardzo, bardzo niezdrowe. Na powstały problem niestety nie ma rozwiązania, wiszącej skóry raczej nie da się naprawić. Ponadto takie głodówki wpływają destrukcyjnie na organizm, na przyszłość polecam skontaktować się ze specjalistą i odchudzać się w sposób zdrowy i racjonalny.
Sugeruję udać się do dobrego dietetyka w swojej miejscowości, który odbuduje Pani masę mięśniową. Niestety bez analizy składu ciała nie jestem w stanie zrobić planu odżywiania, ponieważ zbyt mało informacji mam na Pani temat. Skóra została, ponieważ straciła Pani masę mięśniową..
Proszę udać się do dietetyka w celu ustalenia prawidłowej diety. Problem wiszącej skóry na brzuchu występuje często po zbyt gwałtownej utracie masy ciała. Należy go rozpatrywać indywidualnie i potraktować holistycznie. Pozdrawiam
Witam, nie jedzenie to nie jest metoda na odchudzanie. W ten sposób można doprowadzić się do poważnych niedoborów składników odżywczych (anemia), mogą pojawić się zaburzenia hormonalne itd. Aby zdrowo gubić zbędną tkankę tłuszczową najlepiej wprowadzić racjonalną dietę + aktywność fizyczną dostosowane do własnego organizmu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam,

warto w tym wypadku zarówno działać zewnętrznie (masaże, ćwiczenia, kremy ujędrniające skórę) jak również zadbać o odpowiednie odżywienie skóry od wewnątrz przy pomocy odpowiedniej diety zawierającej m.in. odpowiednie ilości białka, które stanowi składnik budulcowy organizmu, witaminy C wpływającej na syntezę kolagenu będącego składnikiem skóry, przeciwutleniaczy zwalczających stres oksydacyjny powstały podczas procesu odchudzania.
Na efekty tych działań trzeba cierpliwie poczekać ponieważ skóra potrzebuje więcej czasu na regenerację niż trwa spalanie tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam
Karolina Bednarowicz
Przy tak szybkim zmniejszeniu masy ciała niestety naturalnym efektem jest spadek elastyczności skóry. Bardzo restrykcyjne diety lub nawet głodówki nie są korzystne w dłuższej perspektywie. Jeśli zaś chodzi o Pana problem-owszem ćwiczenia na pewno pomogą wzmocnić mięśnie, zalecam regularne wizyty na siłowni z pomocą trenera, który ustawi odpowiednie ćwiczenia. Skórę można smarować naturalnymi olejkami.
Witam,
Niestety taki sposób odchudzania nie należy do zdrowych. Gdy zacznie Pan ponownie się odzywać organizm ponownie zgromadzi (nawet z naddatkiem) utracone kilogramy. Należy rozpocząć prawidłowe odchudzanie, prawidłowo zbilansowane pod względem wszystkich składników odżywczych.
Pozdrawiam
mgr Agnieszka Blumczyńska
Witam. Niestety podjął Pan najgorszy sposób na odchudzanie. Nie mnie jest oceniać, natomiast poradzić sobie z wiotką skórą po tak szybkim schudnięciu jest bardzo ciężko. Polecam ogólnie trening siłowy. Do tego zabiegi poprawiające napięcie skóry to jest rollmasaż oraz fale radiowe. Skórę należy dobrze nawilżać.
Pozdrawiam, dietetyk Katowice mgr Kamila Dyndor
Nie ma co się martwić wiszącą skórą, bo za kilka tygodni pojawi się efekt jojo. Nie tędy droga do odchudzania na stałe. Pozdrawiam
Dzień dobry, przede wszystkim tak długi okres postu może spowodować szereg niekorzystnych zmian w organizmie, począwszy od niedożywienia poprzez zaburzenie metabolizmu co finalnie może skutkować popularnym efektem "jojo". Brak odpowiedniej adaptacji skóry może być oznaką zbyt szybkiej redukcji masy ciała. Na rynku dostępne są kremy, które w niewielkim stopniu poprawiają jej elastyczność. Niestety żadne z ćwiczeń nie jest w stanie sprawić by nadmiar rozciągniętej tkanki skórnej został zredukowany.
Witam proszę do mnie zadzwonić około 14. Pozdrawiam
Witam!
Strasznie szybko Pan schudł przez co skóra "nie nadążała" nad tym tempem. Najlepiej teraz zwiększyć aktywność fizyczną, wrócić do racjonalnego odżywiania najlepiej u dietetyka aby uniknąć efektu jo-jo. Odpowiednie nawilżenie skóry również na pewno pomoże i odpowiednie jej nawodnienie.
W razie pytań zapraszam do kontaktu :)

Serdecznie pozdrawiam
Takie drastyczne głodówki w żadnym wypadku nie są wskazane. W ten sposób możemy jedynie rozregulowac sobie organizm. Obwisła skóra, to efekt nieracjonalnej redukcji masy ciała. Mam za mało informacji,by móc jednoznacznie się wypowiedzieć.
Zapraszam na konsultację , udzielę wszystkich niezbędnych porad.Pozdrawiam
Szanowny Panie,
odchudzanie się w takim tempie jest wysoce niebezpieczne i prowadzi najczęściej do efektu jojo. Prawidłowe odchudzanie to 0,5 - 1 kg tygodniowo, wtedy skóra ma czas się "obkurczyć". Podczas prawidłowego odchudzania można wspomóc się ćwiczeniami i kosmetykami ujędrniającymi ciało. Bardzo ważne jest również nawodnienie.
Witam. Skąd ta głodówka? Skóra na szczęście ma właściwości rozciągania i kurczenia co świetnie widać na przykładzie ciąży. Dobrze podziała masaż oraz oliwka dla dzieci. Można pokusić się o kupno kremów dla kobiet po porodzie i pasa. Z suplementacji POLECAM kolagen. Proszę pamiętać, że zrównoważona dieta i aktywność fizyczna najlepiej podziałają by ciało odzyskało równowagę. Ćwiczenia mięśni brzucha tj nożyce, brzuszki klasyczne i skośne, również pomogą w odzyskaniu jedrności skóry. Pozdrawiam Katarzyna Surowiec psychodietetyk, dietetyk, coach diet, trener personalny . FABRYKA ZDROWYCH NAWYKÓW.
Witam, tak szybki spadek wagi nie jest bezpieczny dla organizmu. Zwykle w przypadku powolnego chudnięcia, problem zwisającej skóry na brzuchu jest mniejszy, ponieważ skóra stopniowo może dostosować się do zmian. Na tą chwilę proponowałabym skorzystać z preparatów i ewentualnie zabiegów poprawiających jędrność skóry, a przede wszystkim skonsultować się ze specjalista medycyny estetycznej. Dodatkowo proponowałabym zrobić badania kontrolne z powodu bardzo szybkiej utraty wagi. Pozdrawiam
Witam,
Jest to bardzo duży ubytek masy ciała w krótkim czasie. Oprócz tego, że takie działanie jest niebezpieczne dla zdrowia, to nie wpływa również korzystnie na estetykę skóry. Radzę zasięgnąć rady dermatologa lub dermokosmetyczki, którrzy pomogą dobrać preparat ujędrniający i wzmacniający strukturę skóry, ale także dietetyka, aby zminimalizować wystąpienie tzw "efektu jo-jo", który jest bardzo częstą konsekwencją stosowania restrykcyjnych diet, jak ta, którą Pan zastosował.
Pozdrawiam.
Anna Walus
20-dniowa głodówka? Myślę, że w tym przypadku tylko specjalista - lekarz może pomóc, wraz z wizytą u dietetyka.
Obwisłość skóry jest skutkiem utraty wagi w wyniku głodówki.
Niedożywiona skóra jest mało elastyczna i nie nadąza się kurczyć.
doprowadzenie do normy jest możliwe ale po odpowiednim odżywienu i jest to długoterminowy proces. Wymaga to porady specjalisty od żywienia.
Niestety takich specjalistów jest mało dlatego są to powszechne problemy.
Dzień Dobry.
Przede wszystkim moje pytanie dlaczego nic Pan nie jadł, tylko pił wodę i trochę ćwiczył?
Wszystko zależy od jakiej wagi Pan schudł i czy jeszcze zamierza gubić kilogramy.
Proponowałabym skontaktować się z lekarzem medycyny estetycznej, żeby Pana obejrzał i doradził.
Moja rada na przyszłość, aby gubił Pan kilogramy przy indywidualnie zbilansowanej diecie.
Pozdrawiam,
Dagmara Morkowska
Witam serdecznie, przede wszystkim przez 20 dni głodził się Pan i Pana metabolizm jest na tą chwilę bardzo spowolniony. Aby uniknąć efektu jo-jo należy bardzo powoli zwiększać podaż kaloryczną i dołożyć trochę ćwiczeń. Teraz jak sobie poradzić z nadmiarem skóry. Doskonałym rozwiązaniem jest tą skórę po utraconej tkance tłuszczowej wypełnić mięśniami. Czyli rozpocząć treningi siłowe mające na celu wzrost muskulatury. Zdecydowanie pomogą również:
– żelatyna, która w ilości 250 miligramów na dzień pozwala na poprawę elastyczności skóry
– kwasy omega-3, w szczególności kwas eikozapentaenowy
i dokozaheksaenowy. Te dwie frakcje tłuszczów znajdziemy w tłustych rybach morskich. Posiadają one właściwości przeciwzapalne i mogą ujędrniać skórę. Pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku
Dzień dobry,
aż ciężko uwierzyć, że schudł Pan tak szybko, nawet przy braku jedzenia. Mam nadzieję, że nie wpłynęło to negatywnie na stan Pańskiego zdrowia. Przede wszystkim proszę jak najszybciej zacząć jeść zdrowe i zbilansowane posiłki. Obawiam się także gwałtownego efektu jo-jo. Gdyby miał Pan taki problem, zachęcam do konsultacji.

Ponieważ jest Pan młody, istnieje spora szansa, że skóra powoli napręży się. Tak gwałtowne chudnięcie nie dało Pana tkankom czasu na dostosowanie się do sytuacji.

Ćwiczenia warto wykonywać, jeśli zacznie Pan prawidłowo się odżywiać. Ich efekt nie będzie duży w przypadku "naciągania" skóry, ale warto próbować. Warto także udać się na masaż dedykowany ujędrnianiu skóry i zwiększaniu ukrwienia. Stosowanie kremów głęboko nawilżających i odżywiających skórę może wspomóc cały proces.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia!