Obsesyjny natłok myśli o kimś kto nie powinien być w zasięgu mojego wzroku gdyż oboje jesteśmy w zwi

2 odpowiedzi
Obsesyjny natłok myśli o kimś kto nie powinien być w zasięgu mojego wzroku gdyż oboje jesteśmy w związkach co prawda nie udanych toksycznych ale ja po ślubie ponad 20 lat on partnerskim 7 lat .wiem że coś było przez chwilę czuję to że oboje byliśmy zainteresowani sobą flirt spojrzenia troska. Nie mogę uwolnić się od myśli o nim choć nie znam go tak dobrze bym mogła aż tak go idealizować i wręcz myśleć o relacji .ale jedno czego jestem pewna to to że zaraz dzieci opuszczą gniazdo a ja zostanę z kimś z kim nie mamy sobie nic do powiedzenia a myśli o tym mężczyźnie nie pozwala mi funkcjonować bo mam wrażenie że ucieka mi ktoś kto pierwszy raz w życiu sprawia że moje wyobrażenie o spokojnej starości z kimś kto się o mnie zatroszczy jest możliwe tyle że on nie daje tego kroku a ja zaczynam myśleć że to tylko jednostronna fascynacja wręcz z poczucia samotności obsesyjne wyobrażenie idealizowanie kogoś kto po prostu tylko był miły . Jak uwolnić umysł .
Dzień dobry!
Myślę, że warto by było skorzystać z konsultacji psychologicznej. Często ponazywanie tego co się ze mną dzieje, wypowiedzenie swoich obaw, próba znalezienia rozwiązania możliwa jest przy pomocy profesjonalisty. Pozdrawiam serdecznie

Witam! Trzeba dokładnie rozeznać Pani potrzeby, historię życia aby móc przeanalizować tę sytuację. Proszę na razie nie podejmować ważnych decyzji życiowych tylko skonsultować się ze specjalistą psychoterapeutą z Pani okolicy. Być może potrzebnych pędzie kilka konsultacji, ale raczej może to być dłuższa praca już w formie psychoterapii. Nie ma prostej odpowiedzi, co zrobić w takiej sytuacji, trzeba poszukać odpowiedzi i wypracować ją wspólnie z terapeutą. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Magdalena