Nuvaring ochrona antykoncepcyjna

5 odpowiedzi
1. Czy w 7 dniowej przerwie w stosowaniu Nuvaring ochrona antykoncepcyjna jest zachowana?
2. Czy plamienia wpływają na skuteczność antykoncepcyjna krążka?
Droga Pani, podczas stosowania preparatu NuvaRing w trakcie 7 dniowej przerwy powinno nastąpić krwawienie miesięczne - antykoncepcja jest wtedy zachowana. Proszę tylko pamiętać, aby zacząć kolejne opakowanie w odpowiednim momencie.

Dzień dobry. Taki okres na wyjęcie krążka przewidział producent na wystąpienie "krwawienie z odstawienia" i w tym czasie skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Przedłużenie tej przerwy wymaga zastosowania przez 7 dni dodatkowej ochrony np. prezerwatywy. Może Pani również zrezygnować z tej przerwy zakładając po 3 tygodniach kolejny ring i unikając w ten sposob krwawienia z odstawienia. Plamienie w trakcie stosowania krążka czy jakiejkolwiek innej antykoncepcji występuje dość często szczególnie w 1szych 3 miesiącach i nie świadczy o braku skuteczności. Jeśli krawienie się utrzymuje można dodatkowo na kilka cykli włączyć estrogen doustnie (np Estrogen) i stosować przez 1sze 7 dni od założenia krążka. Pozdrawiam KW
Dzień dobry! Standardowy schemat stosowania tej formy antykoncepcji (tj. krążek dopochwowy) jest następujący: początek stosowania jest pierwszego dnia miesiączki (czyli wsunięcie krążka do pochwy w taki sposób, by oparł się o spojenie łonowe), usuwa się go po 3 tygodniach. Kolejny krążek aplikuje się do pochwy po 7 dniach przerwy i usuwa po kolejnych 3 tygodniach, itd. W trakcie tygodniowej przerwy następuje krwawienie z odstawienia. Krwawienie samo w sobie nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną, jeśli krążek stosuje się zgodnie z przepisem. Odchylenia od prawidłowego stosowania mogą spowodować krwawienie, które może świadczyć o tym, że cykl wymknął się spod kontroli, a ochrona antykoncepcyjna może nie działać. Szczegóły są w instrukcji stosowania załączonego do opakowania, w razie dalszych wątpliwości proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
Witam. Schemat stosowania krążka dopochwowego zgodnie z zaleceniami producenta - 21 dni i 7 dni przerwy - jest właściwym dla utrzymywania ochrony antykoncepcyjnej. Drobne plamienia w trakcie cyklu nie powinny wpłynąć na skuteczność antykoncepcyjną. Pozdrawiam.
Szanowna Pani,
Odnoście pierwszego pytania w takiej sytuacji ochrona antykoncepcyjna nie jest zachowana, należy stosować dodatkowe metody mechaniczne - prezerwatywa. W odpowiedzi na drugie pytanie w przypadku stosowania krążka, plamienia - jest to objaw niepożądany stosowanego leku i nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.