niezrównoważona waga

1 odpowiedzi
Witam. W przeciągu roku spadło mi 8 kg. Nie odchudzałam się ani nie spożywałam żadnych suplementów. Moim problemem jest to że nie mogę przytyć. Moja waga skacze raz w dół raz w góre. Jem bardzo dużo, a mimo tego waga albo się utrzymuje albo spada. Nie wiem co mam robić. jakaś rada?
Witam, Nagłe i spektakularne zmiany masy ciała mogą wynikać z nieuregulowanej pracy tarczycy czy nadnerczy. Ponadto, jeżeli mówimy o spadku m.c. to należałoby również rozważyć zaburzenia wchłaniania, niedobory enzymów i tym samym niedostateczne wchłanianie makro i mikroskładników. Taka sytuacja wymaga głębszej diagnostyki i konsultacji z lekarzem. Pytanie rownież, co rozumie Pani pod pojęciem "jem bardzo dużo"? Tutaj z kolei warto byłoby zbilansować dietę i obserwować przyrost masy ciała przy systematycznej nadwyżce kalorycznej. Najlepiej oddać się w ręce dietetyka, który będzie monitorował dietę i w razie potrzeby pokieruje do specjalisty z zakresu gastrologii lub / i endokrynologii. Pozdrawiam,