stan lękowy przed śmiercią i problem zaakceptowania alkoholu

1 odpowiedzi
Witam serdecznie, mam od jakiegoś czasu problem z myślami i lękiem przed śmiercią. Często wieczorami nachodzą mnie myśli o śmierci, że się jej boję i wtedy płaczę. Czasami boję się zasnąć z obawy że rano się nie obudzę. Potrafię nawet wstawać w nocy i sprawdzać czy moje dziecko oddycha, przestałam oglądać nawet różnego rodzaju filmy akcji czy horrory. Również w dzieciństwie mój ojciec pił i nie mogę zaakceptować gdy mój partner pije piwo codziennie czy więcej przy jakiejś okazji.
Dzień dobry. Podstawowym problemem, o którym Pani pisze, to brak poczucia bezpieczeństwa i silna tendencja do straszenia i przygnębiania się. Warto przyjrzeć się jakie jest tego źródło (być może doświadczenia z dzieciństwa) i podjąć pracę nad zmianą sposobu myślenia, reagowania. To z pewnością jest możliwe! Zachęcam do podjęcia terapii. Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.