Nietolerancja fruktozy, laktozy i glutenu

5 odpowiedzi
Mam zdiagnozowana wysoka nietolerancje fruktozy, a ponadto laktozy i glutenu. Nie badałam jeszcze pozostałych alergii, ale mimo ubogiej diety eliminacyjnej nadal miewam dolegliwości brzuszne. Witaminy suplementuje. Waga, mimo wyłączenia cukrów od kilku miesięcy stoi w miejscu. Czy mogłaby mi Pani pomoc w wyleczeniu i ułożeniu zbilansowanej diety z pozostałych dostępnych składników? Gastrolog przepisał tylko leki ale jestem wciąż osłabiona a dolegliwości nie ustępują.
Mam sporo pacjentów z podobnymi dolegliwościami oraz alergiami, mogę Pani pomóc, podejrzewam, że mamy tutaj więcej problemów, możliwe, że jest również SIBO, które wymaga specjalnej diety.

Poproszę o informację na podstawie jakich badań zdiagnozowano u Pani te nietolerancje, wtedy odpowiem. Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Chętnie pomogę w ułożeniu diety i zniwelowaniu dotychczasowych dolegliwości. W pracy będę od lutego 2017 r. Zapisywać można się w recepcji Nowej Europy, prawdopodobnie po Nowym Roku.

Pozdrawiam
Monika Papuga-Sobczak
Witam. Podane przez Panią objawy nie muszą koniecznie wynikać tylko wyłącznie z wymienionych nietolerancji pokarmowych. Zapraszam na konsultację, na której powiem jakie jeszcze badania można wykonać w celu poznania przyczyny i jakie leczenie żywieniowe zastosować.
Dzień dobry, zapraszam Panią na konsultację, jak najbardziej zajmuję się układaniem diet w celiakii i jednocześnie nietolerancji laktozy i fruktozy. Gdy pomimo eliminacji, utrzymują się dolegliwości warto przyjrzeć się jak wygląda aktualnie Pani dieta. Najprawdopodobniej są w niej składniki lub metody przygotowywania posiłków, które nie służą Pani w tej chwili. Zapraszam, jestem pewna, ze będę mogła Pani pomóc.