Niedowaga u nastolatka
6
odpowiedzi
Dobry wieczór.Jesteśmy rodzicami syna ma 14 lat przy wzroście 174 waży 46 kg,od 3,5 roku uprawia lekkoatletykę- biegi 3 razy w tygodniu, brak tkanki mięśniowej. Stąd nasze pytanie czy zajmuje się Pani również pacjentami z niedowagą? Jeśli Tak, to czy przed wizytą u Pani, mamy wykonać konkretne badania by moglibyśmy wykluczyć jakieś nieprawidłowości.
Pozdrawiamy
Pozdrawiamy
Witam serdecznie. Zajmuje się pacjentami z niedowaga i pokrewnymi problemami. Warto wykonać podstawowe badania krwi, poziom TSH, cholesterolu (nie zawsze niską waga świadczy o wynikach prawidłowych) oraz poziom cukru na czczo. Pozdrawiam Monika P-S
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
zajmuję się osobami aktywnymi fizycznie, które chcą zmienić masę ciała lub poprawić wyniki podczas zawodów.
Powody niedowagi mogą być różne, więc w celu znalezienia przyczyny konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu dietetycznego oraz późniejsze ewentualne wykonanie badań. Jeśli dysponujecie Państwo już wynikami takich badań, będą one przydatne podczas pierwszej wizyty.
Niezależnie od przyczyny niskiej masy ciała, należy zweryfikować sposób odżywiania Państwa syna. W tym wypadku pomocne byłoby dokładne spisanie (przez min. 3 dni poprzedzające wizytę) wszelkich posiłków i godzin, w których są one spożywane. Najlepiej byłoby, aby były to dni typowe (bez okoliczności i świąt, podczas których często jadamy inaczej niż zwykle). W celu sprawdzenia przyczyn niedowagi i poprawienia stanu odżywienia syna - zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam,
Magdalena Skowronek
zajmuję się osobami aktywnymi fizycznie, które chcą zmienić masę ciała lub poprawić wyniki podczas zawodów.
Powody niedowagi mogą być różne, więc w celu znalezienia przyczyny konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu dietetycznego oraz późniejsze ewentualne wykonanie badań. Jeśli dysponujecie Państwo już wynikami takich badań, będą one przydatne podczas pierwszej wizyty.
Niezależnie od przyczyny niskiej masy ciała, należy zweryfikować sposób odżywiania Państwa syna. W tym wypadku pomocne byłoby dokładne spisanie (przez min. 3 dni poprzedzające wizytę) wszelkich posiłków i godzin, w których są one spożywane. Najlepiej byłoby, aby były to dni typowe (bez okoliczności i świąt, podczas których często jadamy inaczej niż zwykle). W celu sprawdzenia przyczyn niedowagi i poprawienia stanu odżywienia syna - zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam,
Magdalena Skowronek
Dobry wieczór,
Tak, oczywiście. Jeśli chodzi o badania, to podstawowe: poziom cholesterolu, glukozy, trójglicerydów, morfologia. Po analizie sposobu żywienia będę w stanie powiedzieć coś więcej i ewentualnie zasugerować dodatkowe badania.
Pozdrawiam
Tak, oczywiście. Jeśli chodzi o badania, to podstawowe: poziom cholesterolu, glukozy, trójglicerydów, morfologia. Po analizie sposobu żywienia będę w stanie powiedzieć coś więcej i ewentualnie zasugerować dodatkowe badania.
Pozdrawiam
Szanowni Państwo, jak najbardziej przyjmuję pacjentów zarówno z nadmiarem jak i niedoborem masy ciała. Warto przed wizyta zrobić ogólną morfologię krwi, żelazo, glukoza, CRP oraz ogólne badanie moczu.
Z poważaniem, Edyta Łątka
Z poważaniem, Edyta Łątka
Dobry wieczór. Na pierwszą wizytę można przynieść ze sobą aktualne badania morfologiczne jednak nie jest to wymóg. Można również przynieść ze sobą dzienniczek żywieniowy (zapis np.3 dni który zawiera listę i skład posiłków ) tak aby móc od razu oszacować gdzie są popełniane ewentualne błędy żywieniowe. Przy wzmożonej aktywności fizycznej skład ilościowy i jakościowy spożywanego pożywienia jest bardzo istotny. Plan żywieniowy powininen być dobrany w sposób indywidualny względem zapotrzebowania młodego sportowca.
Witam, oczywiście prowadzę osoby z niedowagą. Przed I wizytą można wykonać podstawowe badania (morfologia, cukier).
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Podobne pytania
- Witam, bardzo proszę o poradę. 13 stycznia odebrałam wykonaną 7 stycznia w prywatnym gabinecie cytologię. Otrzymałam wynik III ASC-US oraz opis "stan zapalny, pojedyńcze koliocyty". Od lekarza otrzymałam ginalgin oraz lactovaginal. Dostałam także skierowanie do szpitala na pobranie wycinków.…
- Choruję na egzegme dłoni 3 miesiące. Czy mogę wrócic do pracy jako sprzątaczka?
- Mam 34 lata, w grudniu miałem atak rwy kulszowej na lewą nogę. Lekarz prowadzący skierował mnie na TK z czego wynikły takie dane: Przestrzeżenie międzykręgowe L1-2 i L2-L3 bez zmian. Na poziomie L3-4 wypuklina okrężna wraz z osteolitami tylnokrawędziowymi spłycająca otwory międzykręgowe. Światło…
- Witam, dwa dni temu zrobiłam cały pakiet tarczycowy i okazało się, że są nie dobre. tsh 5.00 FT 3 I FT4 w normie ale ANTY-PO I ANTY_TG bardzo wysokie, domyślam się, że mam problemy z tarczycą. Zaznaczę, że mam 47 lat i od 10 miesięcy nie miesiączkuję. Mam również problemy ze stawami.
- Mam 41 lat. Rok temu po upadku na tył głowy utraciłem zmysł smaku i węchu. Czy jest szansa na odzyskanie tych zmysłów?
- Witam,Pani Doktor, mam problem z którym się borykam od drugiego porodu. Urodziłam dwoje sporych dzieciaczków. Pierwszy poród w 2008 r córka 4300, zakończony vacuum, drugi poród w 2013 r. synuś 4600 - siłami natury. Niestety ćwiczenia mięśni kegla itp. nie pomogły. Mam wrażenie, jakby moje narządy…
- Witam,na badaniu RTG wykryto u mnie w nasadzie bliższej kości udowej częściowo uwapnione ognisko wlk. 22mm -p-podobnie chrzęstniak śródkostny. Poza tym obraz RTG objętych bdaniem kości w normie. Czy powinnam udać się z tym na wizytę do onkologa czy ortopeda wystarczy? Jak wyglada dalsza diagnostyka…
- Witam, czy wada u dziecka 4 letniego -wcześniak 29 tc, 0.75 plus oraz zez zbieżny u drugiego 1.0 plus bez zeza wymaga korekty okularami? Rozumiem, że wraz z zezem wada być może powinna, ale czy ta u drugiego dziecka plus 1.0? Nie chciałabym zepsuć oczu dziecku bez potrzeby i rozleniwiać. Na necie…
- Witam, od kilku miesięcy mam dokuczliwą wydzielinę w gardle i katar. Katar jest bezbarwny i nie jest gęsty. Drugą sprawą jest to, że kilka dni temu zatkało mi się lewe ucho. Miałem robione RTG zatok przynosowych, ale nic nie wykazało. Jaka może być przyczyna tych dolegliwości i czy mogą być ze…
- Czy egzeme na dłoni można szybko wyleczyć? Gdy wkładam ręce pod wodę to robią się czerwone. Pracowalam jako sprzątaczka i tam dostałam egzemy.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.