Niedotlenienie mózgu u noworodka.

1 odpowiedzi
Byłam w bardzo trudnej bliźniaczej jedno owodniowej jednokomórkowej ciąży. Cała ciąża przebiegała prawidłowo. Dzieci wzrastały równomiernie nie było żadnych komplikacji. W 32 tyg byłam na kontroli wszystko było dobrze. Lekarze zaplanowali cesarskie ciecie na 33 tydzień ciąży. Gdy przyszłam na kontrole 32 tycz i 5 dni okazało się, że jedna z dziewczynek nie żyje. Drugiego dnia zrobiono cesarskie ciecie. Powiedziano nam, że nasza druga córeczka Amelia jest zdrowa. Po 5 dniach usłyszeliśmy diagnozę, że mózg naszej Ameli został niedotleniony podczas gdy doszło do śmierci drugiej córeczki. Lekarze zrobili pierwsze USG mózgu zaraz po urodzeniu, potem po dwóch dniach, a trzecie 5 dni od urodzenia. 6 dnia wykonali skan głowy MRI. Powiedziano nam, że Amelia ma uszkodzony mózg w części tylnej. W obszarze odpowiedzialnym za mentalność ( naj prawdopodobniej nie będzie czytać, mówić, myśleć nie będzie z nią żadnego kontaktu), uszkodzony jest też obszar odpowiedzialny za widzenie i na prawdopodobniej obszar odpowiedzialny za motorykę (tzn. że prawdopodobnie nie będzie się poruszać). Amelka przebywa teraz w najlepszym szpitalu w Holandii WKZ Utrecht. Niestety przez te wszystkie wydarzenia nie mam w ogóle zaufania do tego szpitala. Tym bardziej, że lekarze z tego szpitala mogli przeprowadzić cesarskie ciecie w 32 tyg wtedy nie byłoby tej całej tragedii. Szukam opinii obiektywnego neurologa. Jeżeli byłyby pan w stanie nam pomoc bardzo proszę o kontakt. Prześle wszystkie wyniki (w domu posiadam 3 USG mózgu, w środę szpital obiecał nam dostarczyć skan głowy MRI). Lekarze powiedzieli nam, iz Amelka w ogóle nie będzie reagować na otaczający ja świat – Amelka reaguje na mój głos uśmiecha się, gdy chce iść do domu otwiera oczka i trzyma mnie mocno za paluszek.
Lekarze oczekiwali też, iz będzie miała problemy z płuckami – nasza Amelka oddycha samodzielnie.
Problemy z jelitami – nie ma żadnych problemów.
Problemy z połykaniem – co prawda ma 34 tyg i 4 dni, ale wczoraj wypiła 14 ml mleka z butelki, więc to świadczy tez o tym, że będzie potrafiła sama pić.
Witam Panią,
Przykro mi z powodu tragedii, jaką Pani przeżywa.
Proponuję konsultację u neurochirurga Pana Profesora Stanisława Kwiatkowskiego, który jest Ordynatorem Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Myślę, że będzie najodpowiedniejszą osobą.
Z poważaniem,
Dr Dawid Sobański.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Krzysztof Oponowicz

Krzysztof Oponowicz

Onkolog, Biegły sądowy, Internista

Stalowa Wola

umów wizytę
Ewa Głuszkiewicz

Ewa Głuszkiewicz

Neurolog dziecięcy, Pediatra

Katowice

umów wizytę
Adam Gorlo

Adam Gorlo

Kardiolog, Internista, Angiolog

Suwałki

umów wizytę
Małgorzata Mikuła

Małgorzata Mikuła

Weterynarz

Józefów (powiat otwocki)

umów wizytę
Paweł Chodakowski

Paweł Chodakowski

Neurochirurg

Jastrzębie-Zdrój

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 264 pytań dotyczących: rezonans magnetyczny
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.