NIedoczynność tarczycy jakaś specjalna dieta

6 odpowiedzi
Witam!
Czy przy niedoczynności tarczycy trudniej jest zgubić zbędne kilogramy? Czy dieta jest jakoś specjalnie układana przy takim problemie zdrowotnym ( chodzi mi tu o składniki, których nie powinno się jeść, czy jest coś takiego)?
Niedoczynność tarczycy rzeczywiście utrudnia odchudzanie, chociaż nie jest to regułą. Niektóre osoby świetnie chudną wprowadzając odpowiednio zaplanowaną dietę oraz umiarkowaną aktywność. Przede wszystkim odpowiednio dobrana kaloryczność jest ważna( zbyt redukcyjna dieta może pogłębić problem, gdyż właśnie bardzo restrykcyjne diety 1000 kcal i poniżej też mogą być przyczyną powstania niedoczynności.Dieta powinna być tak zaplanowana by wpływała na poprawę metabolizmu. Gdy występuje niedoczynność tarczycy nie są zalecane produkty tzw. wolotwórcze, jak kapusta,kalafior soja, rzepa, brukiew.Gotowane jednak znacznie obniża to niekorzystne działanie.Poza tym dieta powinna obfitować w proste naturalne składniki.

Witam, dieta jest układana pod niedoczynność, której często towarzyszy insulinooporność, dlatego chudnie się wolniej. Po dobraniu właściwych połączeń żywieniowych proces ten można przyspieszyć :) Zapraszam na wizytę!
Witam
Wszystko jest uzależnione od Pani wyników (poziomu hormonów), ale także stylu życia, preferencji.
Zazwyczaj nie ma problemów z chudnięciem jeśli dieta jest odpowiednio dostosowana. Pewne ograniczenia są, ale też nie jestem zwolennikiem całkowitej eliminacji produktów.
Pozdrawiam serdecznie,
Witam serdecznie, niestety przy niedoczynności tarczycy jest spore ryzyko iż waga będzie wzrastać. Przy tej chorobie bardzo istotne jest by dopasować menu do stopnia i rodzaju niedoczynności. Są produkty tzw. "wolotwórcze". które należy ograniczyć, aby menu nie kolidowało z leczeniem. W razie pytań, zapraszam do odwiedzenia gabinetu, z całą pewnością pomogę dopasować odpowiednie menu :-)
Tak oczywiście zawsze dietę należy dostosować do problemu zdrowotnego zwłaszcza do chorób tarczycy
Dzień dobry,
Przy niedoczynności tarczycy istotnie, metabolizm zwalnia, jednakże odpowiednio zbilansowana dieta, eliminująca produkty upośledzające pracę tarczycy, a wprowadzająca produkty wspierające jej pracę, sprzyja i ułatwia gubienie zbędnych kilogramów .
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu