Niedawno zaraziłem się jakąś odmianą przeziębienia / zapalenia górnych dróg oddechowych. Jednocześni

3 odpowiedzi
Niedawno zaraziłem się jakąś odmianą przeziębienia / zapalenia górnych dróg oddechowych. Jednocześnie pojawiło się dokuczliwe swędzenie – głównie na udach i pośladkach, ale też w okolicach pach i zgięć łokci (nie wiem czy związane z przeziębieniem). Przeziębienie już mija, ale swędzenie nie ustępuje. Co to może być, co powinienem zrobić? Nie widzę żadnej większej wysypki, więc nie miałbym nawet czego pokazywać dermatologowi... kiedyś miałem problemy z grzybicą pachwin, ale takich zmian, zaczerwienień itp. też tutaj nie widać. Pasożyt?
Witam! tak czy inaczej nie ma leczenia przez internet , a dermatolodzy jednak widzą więcej na skórze. Poza tym badanie to nie tylko rzut oka ,ale i tzw wywiady, a tego nie robimy internetowo. Proszę przeczytać jeszcze raz swoje pytanie i zastanowić się czy na miejscu dermatologa udzieliłby Pan pacjentowi konkretnej odpowiedzi? Pozdrawiam!

Witam, Objawy jakie Pan opisuje mogą sugerować różne tło chorobowe, lub nawet zwykłe przesuszenie skóry. Proszę natłuszczać skórę, jeśli swędzenie nie ustąpi należy zwrócić się do dermatologa.
Dzień dobry, świąd w okolicach, które Pan opisał jest jednym z kryteriów kręgu chorób atopowych, które w czasie infekcji mogą się aktywować. Niemniej jednak polecałabym udać się do dermatologa, który podczas wywiadu może postawić właściwą diagnozę.