Nie wiem gdzie udać się z moim problemem. Jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów. Mam wrażenie ze nik

2 odpowiedzi
Nie wiem gdzie udać się z moim problemem. Jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów. Mam wrażenie ze nikt mnie nie szanuje, każdy ze mnie szydzi. Mam ochotę zamknąć się w pokoju i płakać. Mam wrażenie ze nawet obcy ludzie mają potrzebę mnie zbesztać. Gdzie się udać? Psycholog? Psychoterapeuta? Nie znam się na tym.. raz zapisałam się do psychologa, i była to rozmowa online, myślałam ze dowiem się czegoś, co jest ze mną nie tak, a dosłownie całą godzinę mówiłam tylko ja, w pewnych momentach gdy kończyłam mówić, czekałam na może jakas odpowiedz ale gdy milczałam już z 5/10 min nie słyszałam dosłownie żadnej odpowiedzi zaczynałam znów coś mówić, na koniec jedynie usłyszałam ze spotkanie dobiega końca i proszę zapisać się na kolejna wizytę. Czy tak zawsze to wyglada? Miałam kilka innych podejść ale w ostatniej chwili odwoływałam… kto mi posłuży radą?
Witam Panią serdecznie, z pewnością problem który Pani zgłasza może być obszarem pracy z psychologiem. Być może ta pierwsza wizyta nie dała Pani takiego wsparcia jakiego Pani oczekiwała - psycholodzy pracują w różnych podejściach a każdy ma swój styl komunikacji z pacjentem. Zachęcam Panią do znalezienie nowego specjalisty, który pomoże Pani przyjrzeć się problemowi o którym Pani pisze. Najważniejsze, że ma Pani w sobie nową gotowość do podjęcia walki o siebie - inaczej nie zadawałaby Pani tutaj pytania. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,
Z tego co Pani opisuje, przeżywa Pani cierpienie w kontaktach z innymi ludźmi. Trudno nie znając Pani osobistej sytuacji powiedzieć na ile Pani wnosi to do kontaktu, a na ile te osoby są niewrażliwe na Panią, że tak się zachowują. Takiego rodzaju problemy dobrze jest omówić na psychoterapii.
Przykro mi, że rozczarował Panią pierwszy kontakt z psychologiem. Nie każde spotkanie wygląda tak samo. Są różni psychologowie i psychoterapeuci i pracują w różnych podejściach. W niektórych metodach terapii psychoterapeuta jest bardziej wycofany, a w innych np. w terapii humanistycznej, Gestalt, systemowej wchodzi w dialog z klientem.
Proszę się nie poddawać w szukaniu pomocy. Warto się rozejrzeć, może Pani też wprost pytać osoby którymi się Pani umawia na spotkanie jaki jest ich model pracy, jakie mają wykształcenie, co oferują. Czy w miejscu w którym Pani mieszka nie ma psychoterapeutów stacjonarnie? Możliwe, że ten rodzaj spotkania (online) nie będzie najbardziej optymalny.
Na koniec chce jeszcze dodać, że to naturalne, że oczekiwała Pani jakiejś odpowiedzi czy komentarza od specjalisty. Warto o tym mówić na spotkaniu jak i umawiając się na wizytę. Ma Pani prawo do otrzymania takiego wsparcia jak Pani potrzebuje.
Pozdrawiam
Natalia Dąbrowska