Nie wiem co się dzieje, problem zaczął się kilka lat temu, kiedy dzwoniłem do kolegi i musiałem powi

3 odpowiedzi
Nie wiem co się dzieje, problem zaczął się kilka lat temu, kiedy dzwoniłem do kolegi i musiałem powiedzieć "pięćdziesiąt " był to nr ulicy, nie potrafiłem tego wykrztusić z siebie, brak tchu, ucisk w całej klatce piersiowej, brak powietrza, lęk totalny, fizycznie to było niemożliwe, nie wiem co się stało .Do tej pory jest coraz gorzej, ostanio chciałem powiedzieć po angielsku "lejdis and gentelman " cholera nie potrafie, znowu to samo, brak tchu, brak powietrza, czuje blokadę w głowie, na przeponie i fizycznie nie mogę tego powiedzieć, bo powiem to tak niewyraźnie, że tragedia, co się stało :(
Chodziłem do logopedy, bo myślałem, że się jąkam, nie dało to nic, nauczył mnie mówić wolniej z gestykulacją powolną ręki, pozwolącą mówić mi bardzo, ale to bardzo wolno, ale nie czuję tego ucisku, mam kontrolę nad oddechem, ale co jest nie tak, że momentalnie nawet minimalny stres mi odbiera mowę, powietrze, blokada, nawet sam mówiąc ze soba, nie potrafią mówić zrozumiale bez gestykulacji :(
Dzień dobry, opisane objawy towarzyszą również zaburzeniem związanym z lękiem. Często zdarza się są to uczucia przemieszczone na kogoś lub coś innego. Przykładowo, ktoś jest bardzo zły na swoich rodziców, ale w domu nie wolno było mu się złościć na ich, i kiedy coś wywołuje u niego złość czuje napięcie i lęk, zamiast złosci, w dodatku nie łączy swojego samopoczucia z uczuciami wobec rodziców. W sytuacjach, gdy trudno wyjaśnić pochodzenie lęku bo został przemieszczony warto się skonsultować z psychoterapeutą, który zaproponuje stosowaną terapię, w czasie której lepiej zrozumie Pan swoje uczucia i nauczy się sobie z nimi inaczej radzić. Pozdrawiam, Beata Szulik Bomba

Witam, doświadcza Pan bardzo nieprzyjemnych stanów, blokujących Pana w kontaktach z innymi. Mogą to być objawy związane z nieświadomym lękiem powodującym stres i blokadę. Należałoby przyjrzeć się tym sytuacjom i temu, co się z Panem dzieje wspólnie ze specjalistą dlatego zachęcam Pana do wizyty u psychoterapeuty. Pozdrawiam Anna Bernatowska
Witam Pana opisane przez Pana objawy mogą mieć związek z lękiem napadowym. Zazwyczaj osoby, których to dotyczy nie rozumieją co się z nimi dzieje i są przekonane, że to dolegliwości związane z jakąś chorobą. Wizyta u psychiatry i farmakoterapia połączoną z psychoterapią dają bardzo dobre efekty. Pozdrawiam Alicja Giezek