Nie potrafię sama siebie zrozumieć

8 odpowiedzi
Ostatnio dzieje się że mną coś niedobrego,nie potrafię zapanować nad sobą,dobija mnie rzeczywistość ale nie chce martwić innych,bo oni mają swoje problemy.Co powinnam zrobić?
Witam,

Opisane trudności zdecydowanie mogą budzić Pani obawy. Na podstawie podanych informacji to co mogę zaproponować to konsultacja psychologiczna lub psychiatryczna celem dogłębnego zbadania problemu oraz jego przyczyn.

Pozdrawiam!
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Warto zatroszczyć się o siebie i opowiedzieć komuś o swoich problemach. Może na początku jakiejś bliskiej osobie. To normalne, że bliscy się o nas martwią, jest to oznaką troski i tego, że im na nas zależy. Nie warto skazywać się na taką samotność w zmaganiu się z troskami.Proszę im pozwolić zrobić chociaż tyle. Posłuchać o Pani zmartwieniach. Oczywiście można również wybrać się na konsultację do specjalisty.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani,
wiem, że od czasu zadania przez Panią pytania minął ponad miesiąc, jeśli jednak wciąż Pani samopoczucie nie jest dobre, a otaczająca Panią rzeczywistość przytłacza Panią i odbiera radość, motywację do życia, proszę, by nie zwlekała Pani ani chwili i skonsultowała się z psychologiem, psychoterapeutą. Na pewno we dwoje łatwiej dostrzec powód takiej sytuacji i poradzić sobie z nim.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Nieznańska
Witam,

Czasem trudno jest się podzielić z najbliższymi dręczącymi problemami, chcemy ich chronić, dbamy o nich..., ale jednocześnie powinniśmy zadbać również o siebie! Jeżeli na obecną chwilę, trudno, we własne problemy zaangażować tych, którzy są najbliżej, może trzeba zgłosić się do specjalisty aby dotknąć trudności, starać się je zrozumieć i zapanować nad nimi. A może w trakcie takiej pracy przyjdzie moment, że i "inni" będą pomocą, że znajdzie się przyzwolenie na to.
Zapraszam na konsultacje.

Z poważaniem, Magdalena Pstrągowska
Dzień dobry,
zachęcam Panią do kontaktu z psychologiem. Rozmowa ze specjalistą pozwoli właściwie zdiagnozować problem oraz ustalić skuteczne formy wsparcia i pomocy. Pozdrawiam.

Maciej Krzymowski - psycholog, seksuolog, diagnosta.
Ciężko ocenić Pani sytuację z samego opisu, jaki Pani przedstawia. Czy jest Pani pobudzona i nie panuje nad sobą, czy wręcz przeciwnie - nie ma Pani ochoty i motywacji do tego, żeby nad sobą panować. Może rzeczywiście warto na początek we własnym otoczeniu poszukać osoby, której powiedziałaby Pani o swojej sytuacji. Jeśli jednak uzna Pani, że nie jest to dobre rozwiązanie, warto rozważyć udanie się do specjalisty - psychologa/terapeuty. Być może dzięki takim spotkaniom odkryje Pani swój potencjał i odnajdzie rozwiązanie. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego!
Milena Wyszyńska
Dzień dobry,
Piszę Pani, że nie chce obarczać bliskich swoimi problemami, bo mają swoje zmartwienia. Więc czy w tej sytuacji rozważała Pani zgłoszenie się po pomoc do specjalisty? Jeśli nie to proponowałabym wizytę konsultacyjną u psychologa, pomoże on Pani zrozumieć co takiego aktualnie się z Panią dzieje i dlaczego tak jest.
Pozdrawiam.
Witam. Podany opis jest dosyć ogólny i trudno na jego podstawie określić z czym dokładnie Pani się boryka. Rozumiem, że doświadcza Pani jakiegoś silnego dyskomfortu psychicznego. Czegoś, co chciałaby Pani zamienić, ale jednocześnie nie potrafi tego zrobić. Jeśli tak, warto jest porozmawiać o tym z psychologiem, nadać nazwę tym trudnościom i spróbować określić drogę do odzyskania równowagi. Zachęcam do wizyty u psychologa.
Pozdrawiam Panią