Nie potrafię rozmawiać z psychologiem, cały czas kłamie mimowolnie, przez co nie mogę otrzymać należ

2 odpowiedzi
Nie potrafię rozmawiać z psychologiem, cały czas kłamie mimowolnie, przez co nie mogę otrzymać należytej pomocy. Jeszcze gorzej jest z psychiatrką, nie umiem mówić o tym co naprawdę się dzieje, przez co cały czas jestem na takiej samej dawce leku, nie czując żadnej wyraźnej poprawy. Jeszcze telewizyty wszystko utrudniają... twarzą w twarz bym nie umiała tak utrzymywać tych emocji... nie wiem co mam robić, bardzo źle się czuję, a cały czas sama siebie sabotuję.
Dzień dobry,
rzeczywiście jeśli nie jest się szczerym z psychologiem, trudno liczyć na realną pomoc. Szczerość jest jednym z kluczowych warunków współpracy.
A czy może wersja kontaktu online z psychologiem w wersji PISEMNEJ byłaby odpowiednia (np. poprzez e-maile)? Proszę zauważyć, że w wiadomości powyżej - pisząc - jest Pani w stanie przyznać, że Pani po prostu kłamie i ukrywa swoje emocje.
Stopniowo można (choć nie jest to przymus) pomyśleć o przeniesieniu kontaktu psychologicznego z pisemnego na ustny/przez telefon, a nawet twarzą w twarz (po takim kontakcie znów można wrócić do wersji pisemnej - na ile pozwoliła sobie Pani na szczerość, a co i dlaczego Pani ukryła, zmieniła, zataiła). Praca nad przyczynami i mechanizmami kłamania, może sprawić, że stopniowo ten kontakt stanie się głębszy i postępy będą widoczne.

Dzień dobry, wyobrażam sobie, że potrzeba uczciwej rozmowy zaczyna być silniejsza od trudności w wyżej wymienionych relacjach. Pisząc o tym zrobiła Pani kolejny krok na drodze do zmiany. Powodzenia i pozdrawiam, ŁK