Nie mogę pobudzić metabolizmu do pracy. W 2013 roku schudłam pod opieką dietetyka 13 kg (tyle wystar

17 odpowiedzi
Nie mogę pobudzić metabolizmu do pracy. W 2013 roku schudłam pod opieką dietetyka 13 kg (tyle wystarczyło), zabrakło jednak wyprowadzenia. Po ok. 2 latach zaczął się powolny efekt jo-jo. By go pokonać korzystałam z pomocy dietetyków, jednakże nie poradzili sobie z problemem. Czy jest jeszcze dla mnie jakaś szansa na pozbycie się nadmiaru kilogramów? Mam 47 lat, ważę ok. 80 kg, prowadzę w miarę aktywny tryb życia (nordig walking)
Witam. Zawsze jest szansa. Żeby odchudzanie było naprawdę skuteczne zmiana musi się dokonać nie tylko na poziomie środowiska czy zachowań, ale przede wszystkim na głębszych obszarach świadomości. Niezbędna jest praca nad mocnymi stronami, przekonaniami, wartościami, a nawet poczuciem misji. Zajmuję się tym na co dzień. Zapraszam do udziału w Programie Dieta Misja Możliwa.

Jak najbardziej. Warto było by się spotkać z dietetykiem, w celu oceny ilości i jakości spożywanego pokarmu, włączenia ewentualnej suplementacji, odpowiedniej ilości wypijanych napojów i regularnych pomiarów składu ciała.

pozdrawiam serdecznie,
Marta Piekut
Witam,

Być może w między czasie zmieniło się coś w Pani organizmie i trzeba było by to sprawdzić. Należałoby zrobić badania i właściwie je zinterpretować, a nastepnie ustalić dietę pod obecny stan zdrowia i organizmu. To powinno zagwarantować sukces.
Reasumując: zapraszam na konsultacje :)

Pozdrawiam Piotr Żeberkiewicz Dietetyk
WItam
Ważna jest odp na pytanie, czy powrót wagi jest efektem trudności z trzymaniem się zaleceń ? Czy prowadzone odżywianie redukujące zostało odpowiednio zbilansowane pod kątem makroskładników uwzględniających Pani styl życia, czy bazowało głównie na samym zachowywaniu obniżonej kaloryczności?

Jeżeli powyższy obszar jest w porządku, to czy została przeprowadzona wstępna diagnostyka dotycząca pracy tarczycy oraz oznaczająca poziom cukru, insuliny i kortyzolu? Możliwym jest bowiem, że spowolniony metabolizm i trudności z utrzymaniem wagi mają swe podłoże w zaburzeniach metabolicznych, hormonalnych.

Pozdrawiam
Szanowna Pani, ja osobiście układam diety bardzo indywidualnie dla każdego przypadku. Zapraszam do siebie na konsultację, a daję gwarancję, że sobie poradzimy. Na pewno czeka nas dużo pracy, ale jestem pewna, że będzie Pani mile zaskoczona efektami. Bardzo lubię "trudne" przypadki :-)
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zapraszam na konsultację, ponieważ potrzebny jest dokładny wywiad żywieniowy, badania do zrobienia, poruszenie kwestii pracy wątroby, jelit.. Istotna jest też kwestia hormonalna. Analiza składu ciała.. Nie jestem w stanie pomóc na odległość..
Witam, podała Pani wiele ważnych informacji, jednak, by udzielić odpowiedzi niezbędny jest szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny. Przede wszystkim polecam wykonać badania, które wykluczą metaboliczne podłoże Pani problemów z wagą. Proponuję skonsultować się z endokrynologiem, który powinien zalecić badania na insulinooporność, niedoczynność tarczycy i nadnerczy.
Witam, są to zbyt ogólne dane do określenia problemu. Zawsze jeżeli wracamy do wcześniejszych złych nawyków zdrowotnych wzrasta masa ciała i tkanka tłuszczowa.. Dlatego zdrowy styl życia należy włączyć na zawsze.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Oczywiście, że jest szansa. Podaje Pani trochę za mało danych np wzrost. Nie wiem jak długo utrzymywała się niższa masa ciała po odchudzaniu w 2013. Metabolizm z wiekiem niestety zwalnia. Należy dostosować ilości i jakość spożywanego pokarmu do aktualnych parametrów. Przy dobrze dobranej diecie spokojnie można sobie poradzić z utratą kilogramów. Zapraszam do kontaktu.
Proszę skorzystać z moich usług on-line lub poradni w Łodzi lub w Warszawie. Specjalizuję się w trudnych przypadkach????. Pozdrawiam
Witam Szanowna Pani, niestety podała Pani troszkę za mało danych abym mógł dokładnie określić w czym być może tkwi problem i podać skuteczne antidotum. Zapraszam do kontaktu ze mną najlepiej poprzez FaceBook. Pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku
Szansa na pozbycie się nadmiaru kilogramów jest zawsze. Zapraszam na wizytę psychodietetyczną aby bliżej ''przyjrzeć'' się problemowi. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Aby odpowiedzieć na to pytanie potrzeba więcej danych, m.in. na temat pierwszej diety, po której Pani znacząco schudła, jej kaloryczności oraz rozkładzie makroskładników. Należałoby również przeanalizować dietę, którą Pani stosuje obecnie. Może być tak, że dostarcza Pani zbyt małą ilość kalorii i wystąpił, tzw. metabolic damage. Kwestia utrzymującego się nadmiaru kilogramów może też mieć podłoże hormonalne, np. niedoczynność tarczycy, insulinooporność czy alergie pokarmowe. Aby dowiedzieć się co jest przyczyną "zastoju" w Pani przypadku należy przeanalizować go indywidualnie.

Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam,
Joanna Skwarek
Witam, myślę, że jest dla Pani szansa aby jeszcze zrzucić te zbędne kilogramy. Jednak w tym momencie mam za mało informacji o Pani i Pani sposobie odżywiania, dlatego gdyby Pani chciała o tym porozmawiać i się skonsultować zapraszam do kontaktu.
Dietetyk Sylwia Jajuga
Witam serdecznie,
Zawsze jest szansa na zmianę, potrzebowałabym jednak o wiele więcej informacji. Zapraszam na wizytę, także online.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry,

Z pewnością proszę nie zakładać, że jest Pani na straconej pozycji w walce z redukcją masy ciała. Ciężko odpowiedzieć, co może być przyczyną trudności z utratą tkanki tłuszczowej w Pani przypadku, dysponując ograniczoną ilością informacji, podczas gdy czynników, które mogą mieć wpływ jest na prawdę sporo. Najczęściej jest to jednak zbyt wysoka wartość energetyczna diety (ilość kalorii przyjętych wyższa, aniżeli całkowite dzienne zapotrzebowanie), zaburzenia gospodarki hormonalnej, duża ilość stresorów, mała ilość snu, czy też zbyt niska aktywność fizyczna i liczne nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Warto udać się do kompetentnego dietetyka i w oparciu o szczegółowy wywiad żywieniowy, wyniki badań, analizę składu masy ciała oraz dzienniczka żywieniowego spróbować zdiagnozować przyczynę zaistniałego stanu oraz ustalić nowe cele i indywidualny plan żywieniowy dla Pani.

Z poważaniem,

Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny
Dzień dobry! Zawsze jest szansa i proszę się nie poddawać. Nie wiem jak wyglądała dotychczasowa Pani współpraca z dietetykiem, ale może zabrakło w niej edukacji i trwałej zmiany codziennych nawyków żywieniowych, które często są odpowiedzialne za powrót kilogramów. Kończąc współpracę powinna Pani świadomie bilansować posiłki oraz mieć wyrobione nowe nawyki pozwalające na utrzymanie masy ciała. Zapraszam do kontaktu i życzę powodzenia!