nerwica a ciąża

4 odpowiedzi
Od kilku lat zmagam się z nerwicą, przy pierwszym rzucie tej choroby zaczęłam półtoraroczne leczenie farmakologiczne seroxatem ( 1 tabl dziennie) i sympromalem (3 razy dziennie x 1 tabl), odstawiając leki stopniowo w porozumieniu z lekarzem, przez 3 lata nerwica nie wróciła, a jeśli pojawiały się jakieś objawy to były na tyle słabe, że można było poradzić sobie bez leków, jakiś miesiąc temu nerwica powróciła z dużą siłą i musiałam rozpocząć przyjmowanie sympramolu 3 raz dzien x 1 tabl, w związku z powrotem do leczenia farmakologicznego chciałam się zapytać, czy wpływa ono na płodność i może spowodować w późniejszym czasie problemy z zajściem w ciążę lub zwiększone ryzyko urodzenia dziecka z wadami rozwojowymi, ponieważ nie wykluczam starania się o dziecku w przeciągu najbliższych lat? Jaki czas powinien upłynąć od zakończenia leczenia sympromalem, a rozpoczęciem starań o ciążę?
Lek ten jest w kat d nie ma badań na stosowanie tego leku w ciąży więc też nie wiadomo jak wpływa na płodność. Trzeba się skonsultować z psychiatrą.jeśli będzie konieczność da leki które można stosować w ciąży.

Dzień dobry, leki o których Pani pisze nie mają wpływu na przyszłą ciążę, nie są one co prawda zalecane w pierwszym trymestrze ciąży, natomiast, to czy i jakie leki stosować podczas ciąży jest ustalane z psychiatrą ew. w porozumieniu z prowadzącym ginekologiem. pozdrawiam!
Już wcześniej odpowiedziałem na to pytanie.
Nie ma żadnego obecnego ani odległego wpływu.Może wywołać zab. hormonalne które trzeba będzie skorygować np. owulację