Nazywam się Bozena w 2014 roku zachorowałam na raka piersi .miałam usunięto czeciowo piers .lezenie

3 odpowiedzi
Nazywam się Bozena w 2014 roku zachorowałam na raka piersi .miałam usunięto czeciowo piers .lezenie podali mnie chemioterapii radioterapii i herceptyny nadal lecze sie hormonoterapia .pod koniec roku 2017 miałam zrobiony mammograf w którym wyszly z wapnienia zalecili mi biopsje w której wyszlo rak wewnatrzprzewodowyDCIS G2typ lity i lity z martwica nieliczne przewody z utkaniem raka widoczne sa przy brzegach nadesłanego fragmentu tkanki.dostalam skierowanie na zabieg amputacji z jednoczasowa rekonstrukcja.Odebralam wynik wycinka i wyszlo wieloogniskowy naciekający rak NST G3 gruczolu piersiowego liczne ogniska nacieku raka największe o wymiarze 18mm Receptor HER-2 status dodatni 3 Receptor ER 15% wybarwionych jader komorek raka Receptor PgR 10%,Indeks proliferecyjny Ki67 (+)30% oraz był usunięty wartownik dwa wezly chłonne sa bez przerzutow.chciałam zapytać jak powinno wygladac moje leczenie .....czy musze mieć chemioterapie radioterapii i jakie mam rokowania na przyszlos POZDRAWIAM Bozena
Szanowna Pani,
o rokowaniu i dalszym leczeniu decyduje lekarz prowadzący, który Panią zbadał, operował i ma dostęp do Pani dokumentacji medycznej.
Proszę z tym lekarzem omówić kwestie, o które Pani pyta.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz

Dzień dobry
Czy chodzi o ta sama pierś , czy druga?
Najpewniej zostanie podana chemioterapia, o dalszych szczegółach i rokowaniu - pytania do lekarza prowadzącego
Pozdrawiam
Podała Pani zbyt mało danych
W ośrodku który Pani jest leczona wszystko wyjaśnią