Nawracające infekcje

3 odpowiedzi
Witam, od około roku mam częste nawracajace infekcje. Chodzę do ginekologa, miałam robioną cytologię za każdym razem wychodzi stan zapalny.Brałam różne leki na grzybicę po nich przez kilka dni jest dobrze i za jakiś czas wszystko wraca. Mierzyłam poziom cukru i jest dobry. Lekarz stwierdził u mnie nadżerke która miała być leczona laserowo niestety ciągłe infekcje i wynik cytologi na to nie pozwala. Proszę o poradę, co może być przyczyną moich dolegliwości jakie badania powinnam zrobić aby wkońcu było wiadomo co mi jest. Ostatnio robiłam wynik TSH który wynosi 4, jestem umówiona do endokrynologa.
Z góry bardzo dziekuję za odpowiedź na pytanie. Pozdrawiam
Witam,
Niestety nie da się diagnozować Pacjentów bez zebrania obszernego wywiadu, badania ginekologicznego czy USG. Niestety nie jestem w stanie pomóc w sposób korespondencyjny. Nadal zbyt wiele niewiadomych
Z wyrazami szacunku
dr Dawid Serafin

Dobry wieczór, nawracające infekcje to czasami zaburzenia równowagi we wzrastaniu różnych gatunków bakterii w naturalny sposób bytujących w pochwie. Proszę przedyskutować z endokrynologiem badanie poziomu witaminy D3. Pozdrawiam i życzę poprawy zdrowia. Agnieszka Zawiejska
Nie podała Pani wieku a to ważne... Jeśli mamy do czynienia z nawracającymi stanami zapalnymi pochwy to należy pobrać czystość pochwy lub wykonać posiew, żeby leczyć zgodnie z wyhodowanym patogenem, często także partnera. Warto porozmawiać z lekarzem ogólnym - brak odporności, przemęczenie?