Nawracająca angina - co dalej?

2 odpowiedzi
Witam serdecznie,W grudniu 2015 roku przeszłam anginę ropną, która została wyleczona, niestety pod koniec grudnia powróciła i również została wyleczona (antybiotyk - bodajże Amotaks Dis ). Niedługo cieszyłam się zdrowiem, bo w styczniu bieżącego roku angina powróciła z podwójną siłą, tym razem stwierdzono silną anginę ropną (zastosowany antybiotyk: dożylnie Biofuroksym 750), przez przeszło 10 dni męczyła mnie wysoka gorączka, prawdopodobnie przez osłabienie i leki przeciwgorączkowe, które działały krótkotrwale wylądowałam w szpitalu z silnym krwawieniem z nosa ( założono mi tamponadę), od tego czasu ciągle mam problemy z gardłem. W lutym znowu dostałam Amotaks Dis ale niestety 3 marca problem powrócił. Zgłosiłam się do lekarza rodzinnego 8 marca z bardzo silnym bólem gardła ale tym razem bez gorączki. Po oględzinach lekarz stwierdził, że migdały są znacznie powiększone z wieloma białymi nalotami ale, że nie obserwuje ropy. Zważywszy na częstotliwość wcześniejszych zachorowań zdecydował się na skierowanie na wymaz z gardła i z nosa, a dopóki nie będzie wyniku przepisał Encorton przez 3 dni (dzisiaj go kończę) oraz syrop przeciwgrzybiczy Flumycon 20ml x1 przez 5 dni. Jednakże wczoraj tj. 10 marca pojawiła się gorączka 37, która utrzymuje się dalej, a więc zgłosiłam się dzisiaj na wizytę i przepisał mi antybiotyk co 8 godzin Amotaks Dis, zastanawiam się czy jest sens aby go brać? Nie chcę osłabiać jeszcze bardziej organizmu, może warto poczekać do przyszłego tygodnia na wyniki wymazu. Jaka może być przyczyna moich problemów z gardłem i migdałkami? Doktor sugerował grzyby i wycięcie migdałków (w tym celu skierowanie do laryngologa - ja jednak byłam w lutym na zdjęciu tamponady u laryngologa i nic nie zostało wykazane). Nie wiem czy to istotne, ale choruję na insulinooporność i hiperprolaktynemie ( biorę co 10 dni Distonex oraz Luteinę od 17-23 dnia cyklu 2x2) , mam 22 lata. Dodatkowo nie mogę uporać się z nawracającymi co najmniej raz w miesiącu infekcjami pochwy. Cierpię również na bardzo często zgagi i całoroczny katar (często ropny) oraz silny trądzik na plecach i nieco mniej zaawansowany na twarzy. Ropne krostki jednak pojawiają się wszędzie, szczególnie na skórze po depilacji co właściwie wyklucza depilowanie bo jest to bardzo uciążliwe i zostają potem przebarwienia po tych krostach na nogach i miejscach intymnych. Serdecznie dziękuje za wyrażenie swych opinii i sugestii co mogłabym dla siebie zrobić celem dalszej diagnostyki, leczenia. Poniżej zamieszczam wyniki badań, które zostały wykonane w tym tygodniu.
Morfologia krwi
Leukocyty 8,0 tys/µl 3,8 10,0 N
Erytrocyty 5,1 mln/µl 3,7 5,1 N
Hemoglobina 13,9 g/dl 12,0 16,0 N
Hematokryt 40 % 37 47 N
MCV 79 fl 80 99 L
MCH 27 pg 27 35 N
MCHC 34,6 g/dl 32,0 37,0 N
Płytki krwi 260,0 tys/µl 140 440 N
RDW-SD 40 fl 36,4 46,3 N
RDW-CV 14 % 11,6 14,8 N
PDW 13 fl 9,0 17,0 N
MPV 10,50 fl 9,0 13,0 N
P-LCR 29,9 % 13,0 43,0 N
Neutrofile 5,49 tys/µl 2,50 5,40 H
Limfocyty 1,64 tys/µl 1,00 3,50 N
Monocyty 0,73 tys/µl 0,20 1,00 N
Eozynofile 0,16 tys/µl 0,10 0,50 N
Bazofile 0,0 tys/µl 0,0 0,1 N
Neutrofile 68,1 % 40,0 70,0 N
Limfocyty 20,4 % 20,0 45,0 N
Monocyty 9,1 % 2,0 10,0 N
Eozynofile 2,0 % 1,0 5,0 N
Bazofile 0,4 % 0,0 2,0 N
OB OB 6,00 mm/h 2 15 N
IgG Immunoglobuliny klasy G (IgG) 13,91 g/l 7,00 16,00 N
IgM Immunoglobuliny kl. M (IgM) 1,980 g/l 0,4 2,3 N
CRP, ilościowo CRP 1,41 mg/l 0,00 5,00 N
ASO, ilościowo ASO 112 IU/ml 0 200 N

*Wartosci zaznaczone L oznaczaja wynik ponizej normy , a oznaczone H
powyzej normy
Proponuję iść do innego laryngologa, bo z Pani opisu wynika, że to najprawdopodobniej problem z zakresu jego specjalizacji i ew. dodatkowo do dentysty.

Pani problemy nie obejmują mojej specjalizacji, niestety nie pomogę