Nagminne oglądanie filmów

6 odpowiedzi
Mój mąż nagminnie ogląda filmy pornograficzne. Mnie to obrzydza, drażni i nie odpowiada. Coraz bardziej się oddalamy od siebie, bo ja unikam kontaktów intymnych. Prosiłam kilkakrotnie, aby poszedł do specjalisty, ale on uważa, że z jego strony jest wszystko w porządku. To ja mam problem i ja mogę iść. On nie pójdzie. Czy rzeczywiście to mój problem, czy można coś z tym zrobić.
Już odpowiadałem ...

To już chyba Pani odpowiedziałam w poprzedniej wiadomości :-)
Szanowna Pani,
zazwyczaj problemy seksuologiczne w małżeństwie wymagają zaangażowania i konsultacji obojga partnerów. Pani oczywiście może przyjść na terapię i porozmawiać o swoich odczuciach, opisać problem. Jestem daleki od wskazywania winnej osoby. Jeśli jednak pojawia się dyskomfort, smutek czy złość w małżeństwie - warto to omówić.
Szanowna Pani, może warto by Pani powiedziała mężowi o tym jak Pani się czuje, gdy mąż ogląda pornografię, jak to wpływa na Państwa relacje, życie intymne. Może warto by Państwo pomyśleli o terapii par, wówczas psychoterapeuta może Państwu dopomóc w budowaniu komunikacji między sobą, a tym samym rozwiązaniu zgłaszanych problemów, trudności, wypracowaniu wspólnych kompromisów, zrozumieniu swojego podejścia do różnych spraw. Aby komuś pomóc, ta osoba musi tego chcieć. Niekiedy szczera rozmowa, pokazanie jak to wpływa na życie rodzinne i relację miedzy dwojgiem osob staje się pierwszym krokiem przyblizajacym rozwiazanie. Serdecznie zapraszam na konsultacje terapeutyczna by szerzej omowic problem
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, proponuję, żebyście Państwo poszli na wizytę do specjalisty razem i wspólnie popracowali nad problemem. Może gdy zaproponuje Pani wspólną sesję, mężowi będzie łatwiej.
Szanowna Pani,
z Pani słów wynika, że problem w Pani związku może mieć samonapędzający się charakter. Pani mąż ogląda filmy pornograficzne, Pani czuje obrzydzenie i unika zbliżeń, Pani mąż doświadcza frustracji seksualnej wynikającej z nierozładowanego napięcia i w związku z tym sięga po pornografię.
Nie jest łatwo rozwiązać tego typu cyrkularne problemy wynikające z odmiennych potrzeb partnerów lub odmiennych preferencji ich zaspokajania bez pomocy specjalisty. Ponieważ problem dotyczy Państwa obojga, związku, sugerowałabym podjęcie terapii małżeńskiej. Taka forma pracy nad relacją daje obydwojgu partnerom szansę na nowe spojrzenie na związek a także swoje potrzeby i granice.
Pozdrawiam serdecznie.