Nadzwroczność srednia u niemowlaka POMOCY

2 odpowiedzi
Dzień dobry. Zauważylam od pewnego czasu, że mojemu prawie 6 miesięcznemu dziecku ucieka oczko ( tak jakby mial zeza zbieżnego). Nie występuje to cały czas tylko czasami. Wybrałam sie z nim do okulisty i pani dr stwierdziła ze ma nadwzroczność +5. Zaleciła od razu okularki. Czytałam, ze nadzwroczność moze wystepowac do 3 roku zycia bo do tego momentu rośnie gałka oczna. nie wiem co mam robić, ponieważ dostalam juz kilka sprzecznych informacji.Niektórzy twierdza, że wada moze sie pomniejszyc i po roku dopiero okulrki a inni, że okularki powinny być od zaraz. Bardzo proszę o informację co powinnam dalej zrobić z ta wadą u Maluszka.
Witam! Dziecko powinno być z badane przez okulistę zajmującego sie dziećmi/zezami , badanie powinno być przeprowadzone po kroplach Tropicamidzie/ Ew. Atropinie - badanie refrakcji oraz badanie dna oka. W pani pytaniu zawarła pani zbyt mało informacji żeby dokładniej na nie odpowiedzieć, Czy badanie było z kroplami czy bez, czy nadwzroczność jest taka sama w obu oczach, czy badanie dna oka jest w porządku?
Nadwzroczność moze występować stale tj. tez w wieku dorosłym, a jej wielkość uwarunkowana jest wiekiem, ogólnie można powiedzieć ze im dziecko młodsze tym większa nadwzroczność, zmniejsza sie ona wraz z wiekiem dopóki rośnie gałka oczna tj. Do Ok 21-24 roku życia. Najczęstszą przyczyna zeza u dzieci jest niewyrównany wada wzroku, głownie nadwzroczność, a postępowaniem dobór korekcji okularowej (pod warunkiem ze nie ma zmian na dnie oczu). nieskorygowanie wady wzroku, szczególnie gdy w jednym oku jest większa, moze doprowadzić do niedowidzenia tj. trwałego obniżenia ostrości wzroku. Myśle ze skoro pani dr badała takiego malucha to ma duże doświadczenie z tak małymi dziećmi.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Najlepszym i jedynym rozwiązaniem jest zapisanie się na wizytę do jednego z naszych okulistów. Szczegółowych informacji udzielimy pod numerem telefonu (sześćset trzy - zero osiemdziesiąt siedem - zero osiemdziesiąt siedem)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.