Na początku pażdziernika ukąsił mnie kleszcz (nie bylo zaczerwienienia). Wyniki badania na bolerioze

1 odpowiedzi
Na początku pażdziernika ukąsił mnie kleszcz (nie bylo zaczerwienienia). Wyniki badania na bolerioze wyglądają następująco: BORRELIA BURGDORFERI - przeciwciała w kl. lgG -25,5 AU/ml (<10 ujemny;10-15wątpliwy;>15 dodatni AU/ml) ; BORRELIA BURGDORFERI - przeciwciała w kl. lgM -11,7AU/ml (<18 ujemny; 18-22 wątpliwy; >22 dodatni AU/ml); badanie wykonano metodą CLIA analizator Liason.Dodatkowo zrobilem lipidogram:Trójglicerydy 222mg/dl (0-150) i próby wątrobowe gdzie AST-45 U/l (5-34) ; ALT-55 U/l (0-55)GGTP-192 U/l (12-64). Czy coś należy robić?
Witam. Po pierwsze, jeśli chodzi o wynik dodatni IgG w kierunku boreliozy, to należy wykonać test potwierdzenia - Western Blot. Natomiast jeśli chodzi o nieprawidłowe wyniki badań wątrobowych, to proponuję skontaktować się ze specjalistą chorób zakaźnych/hepatolgiem w celu znalezienia przyczyny problemów. Pozdrawiam.