Moje pytanie dotyczy orientacji seksualnej. Mam 18 lat i od zawsze interesowały mnie kobiety ale wpa

2 odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy orientacji seksualnej. Mam 18 lat i od zawsze interesowały mnie kobiety ale wpadłem w okres w którym zaczęli mi sie podobać fizycznie, psychicznie i seksualnie mężczyźni. Stało się to praktycznie nagle i na przestrzeni kilku miesięcy. Jeszcze pól roku temu byłem ,,normalnym" mężczyzną. Czy orientacja może się zmieniać tak nagle? Czy to przejściowe? Bardzo prosze o odpowiedź
Drogi Panie,
orientacja seksualna jest cechą stałą, nie zmienia się nagle. Zmieniać mogą się zachowania, zainteresowania, upodobania seksualne. Zarówno mężczyzna o orientacji heteroseksualnej, homoseksualnej, jak i biseksualnej jest NORMALNYM mężczyzną. Jest Pan wciąż w okresie dojrzewania, proszę się obserwować, obserwować wciąż budującą się Pana seksualność. Jeśli to możliwe, proszę porozmawiać z dorosłą zaufaną osobą, która będzie wsparciem, bez oceniania. Warto też zastanowić się nad wizytą u psychologa pracującego z osobami LGBT lub seksuologa. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Orientacja seksualna może być doświadczana różnorodnie i może ulegać zmianom w trakcie życia. Ważne jest zrozumienie, że każda osoba ma swoją własną unikalną drogę w kwestii orientacji seksualnej. Nie ma jednoznacznej reguły dotyczącej tego, jak się rozwija i ewoluuje.

U wielu ludzi orientacja seksualna kształtuje się stopniowo wraz z dojrzewaniem, ale może się także zmieniać w różnych okresach życia. To, co teraz doświadczasz, może być dla Ciebie nowym aspektem Twojej tożsamości seksualnej.

Ważne jest, abyś pamiętał/a, że nie ma nic niezwykłego ani niewłaściwego w tym, że Twoja orientacja może ulec zmianie. To, co jest kluczowe, to zrozumienie i akceptacja swoich uczuć, a także otwarte podejście do eksploracji swojej tożsamości.

Jeśli ta zmiana w Twojej orientacji seksualnej budzi w Tobie pytania, niepokój lub potrzebujesz wsparcia, warto rozmawiać na ten temat z kimś, komu ufasz, czy to bliską osobą, przyjacielem, czy specjalistą, takim jak psycholog czy terapeuta. Mogą one pomóc Ci zrozumieć swoje uczucia, przeżywać ten proces i podjąć decyzje, które są dla Ciebie satysfakcjonujące.