Moje pytanie dotyczy diety dr. Dąbrowskiej, chciałabym się dowiedzieć czy podczas postu można stosow

2 odpowiedzi
Moje pytanie dotyczy diety dr. Dąbrowskiej, chciałabym się dowiedzieć czy podczas postu można stosować hormon progesteron (luteina), które zostały mi przepisane przez ginekologa na niedobór tego hormonu (brane są 7 dni w comiesięcznym cyklu). Tabletki w składzie zawierają laktozę jednowodną, w podczas postu nie można stosować żadnych innych cukrów, oprócz tych występujących w wybranych warzywach i owocach.

Dziękuję za odpowiedź.
Witam. Jeżeli Pani lekarz uważa stosowanie luteiny za niezbędne, to nie powinna Pani jej odstawiać. Nie powinno to również znacząco wpłynąć na przebieg diety. Przy diecie dr Dąbrowskiej nie powinno się stosować ani suplementacji ani leków które nie są niezbędne, a cała dieta powinna być przeprowadzana pod okiem specjalisty. Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, najlepiej gdy przygotowanie do diety warzywno-owocowej, jej przeprowadzenie i wyjście z niej prowadzi się pod okiem dietetyka, a także lekarza, który prowadzi Panią. Generalnie nie powinno się stosować leków, czy suplementów podczas diety dr Dąbrowskiej. Według zaleceń dr Dąbrowskiej, niektóre schorzenia są przeciwwskazaniem do stosowania diety. A w przypadku jej stosowania i brania niezbędnych leków, powinno się być po baczną obserwacją lekarza, gdyż organizm się mocno oczyszcza podczas tej diety i może być konieczna zmiana dawki leków. Jednym z celów diety dr Dąbrowskiej jest naturalna samoregulacja organizmu - biorąc hormon ingeruje Pani w ten proces regulacji i trzeba mieć tego świadomość, a z drugiej strony nie wiemy jak bardzo i czy na korzyść efektów z diety czy nie. Uważam, że ilość laktozy nie będzie miała tu znacznego wpływu na przebieg i efekty diety.