Moja żona ma 28lat i jest w ciąży 15tydzień. Śpi po 12-14 godzin i niestety jadą około dwóch razy na

7 odpowiedzi
Moja żona ma 28lat i jest w ciąży 15tydzień. Śpi po 12-14 godzin i niestety jadą około dwóch razy na dobę. Często jest tak że mówi że czegoś nie lubi a nigdy tego nie jadła i nigdy nie chce spróbować. Brak mi już po prostu siły tyle razy z nią rozmawiałem żeby wszystko jadła ale niestety wszystko na marne aż czasami dochodzi do kłutni. Napiszę co najczęściej je i praktycznie nic więcej, jej menu jest bardzo skromne :
- ser jeden rodzaj edamski parafina
- jajka tylko mocno zesmarzone albo omlet
- płatki tylko czekoladowe tylko chopacik
- mleko tylko z płatkami
- masło
- ogórek i pomidor
- owoce: jabłko, pomarancze i mandarynki
- woda niegazowana
- słodkie napoje
- mięso tylko chude
- dżem tylko truskawkowy
- frytki mrożone i ryba mrożona w panierce
- chipsy słodycze czekolady
- pizza tylko hawajska
Witam serdecznie,
Można spróbować porozmawiać z żoną i zachęcić do wizyty u specjalisty Dietetyka, który wyjaśni wszystkie kwestie żywienia w ciąży, a także przeanalizuje wyniki. Może Pan spròbować sam przygotować smaczny posiłek lub koktajl i żona wtedy chętniej coś innego zje lub wypije. Proszę zwrócić uwagę, czy żona ma odpowiednią suplementacje witamin i minerałów przeznaczonych dla kobiet w ciąży.
Pozdrawiam

Dzień dobry,
warto zgłosić się z żoną do specjalisty aby dokładnie przeanalizować jej sposób żywienia i omówić konsekwencje jej wyborów żywieniowych dla niej i dziecka. Czasami problem wynika po prostu z niewiedzy a dietetyk może być w tej sytuacji autorytetem. Pozdrawiam :)
Czy zawsze tak było czy ta wybiórczość pojawiła się wraz z ciążą? Czy żonie dokuczają nudności i wymioty lub inne dolegliwości że strony układu pokarmowego? Jeśli żona odżywiała się w ten sposób "od zawsze" a Pana prośby nie przynoszą skutku warto skonsultowac się ze specjalistą, który wytłumaczy rolę żywienia szczególnie w tym wyjątkowym okresie życia jakim jest ciąża. Może warto też porozmawiać z psychologiem lub psychodietetykiem i dociec skąd wynika ta niechęć do jedzenia oraz kompletny brak zainteresowania nowymi smakami. Ładnie podane, kolorowe, estetyczne w różnych formach i teksturach również mogą okazać się pomocne - tutaj Pan ma szansę się wykazać????
Siłą z pewnością nic nie uda się wskórać, a wręcz odwrotnie ... tak jesteśmy skonstruowani :) Każdy z nas ma własne przekonania ... często dochodzą do tego inne czynniki ... Pewnie najodpowiedniejszą drogą na rozwiązanie jest wsparcie małżonki z dostrzeganiu nowych możliwości, smaków, możliwych zmian w samopoczuciu itp. ... i rekonstrukcja dotychczasowych przekonań, które powodują takie, a nie inne nastawienie małżonki chociażby do tematu odżywiania i czasu ciąży.

A że przyczyn takiego nastawienia może być wiele (nie tylko natury psychologicznej np strach przed nadmiernym przytyciem, ale też fizjologicznej np problemy z gospodarką węglowodanową itp.), podejrzewam iż bardzo pomogłoby Państwu spotkania z psychodietetykiem lub psychologiem. I też zachęcam pozwolić małżonce uczestniczyć w nich samodzielnie, jeżeli taka będzie jej potrzeba :) Ważne, aby nie pozostawić Jej w tym samej, ale też nie starać się wprowadzać zmian na siłę ... Jeżeli jest jakiś obszar, w którym tak naprawdę czujemy się bezsilni, to potrzebujemy odpowiedniego wsparcia i pomocy w obraniu nowego kierunku, a nie przypominania nam o tym w czym jesteśmy słabi :)
Życzę niesamowitych przełomów Państwu!
Witam. Nie najlepiej wygląda jadłospis Pana żony. Nie dziwię się że jest Pan zaniepokojony. Kobieta ciężarna musi mieć świadomość że swoim zachowaniem, sposobem życia i jedzenia wpływa na rozwijające się dziecko. Niewątpliwie chcą mieć Państwo zdrowe dziecko. Jedząc chipsy i słodkie płatki z mlekiem naraża dziecko m.in. na problemy z wagą w życiu dorosłym ponadto bardzo wyniszcza swoją florę bakteryjną w jelitach ... jaką florę przekaże dziecku? ... gnilną, chorobotwórczą? ... Proszę poważnie porozmawiać z żoną i udać się do specjalisty - dietetyka lub psychodietetyka (ja pomagam również on-line)
Życzę powodzenia i trzymam kciuki.
Dużo zdrowia i wytrwałości.
Witam serdecznie. Proszę porozmawiać z żoną i namówić ją na wizytę u dietetyka. Osoba taka posiada wiedzę na temat odżywiania kobiet w ciąży. Uświadomi żonę co wolno jeść, a czego nie powinno się spożywać podczas ciąży, wtedy gdy już "programujemy" Maleństwo. Warto przyjść na wizytę razem by dowiedzieć się wielu cennych wskazówek.
Pozdrawiam serdecznie, życzę wszystkiego dobrego, a jeśli zdecydują się Państwo to zapraszam (pomagam również on-line).
Proszę udać się do dietetyka, który zaleci odpowiedni plan odżywiania dla żony. Na ta chwilę żona nie dostarcza odpowiednich składników odżywczych do organizmu. Serdecznie zapraszam. Anna Sochacka.