Moja Żona bierze sertagen 200 mg na natrętne myśli po jakim czasie będzie poprawa?

4 odpowiedzi
Moja Żona bierze sertagen 200 mg na natrętne myśli po jakim czasie będzie poprawa?
Dzień dobry, zazwyczaj poprawa powinna być odcziwalna po 3-4 tygodniach stosowania. W przypadku -natrętnych myśli (obsesji) najlepiej jest łączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapią.Pozdrawiam Agnieszka Gałańczuk

Dzień dobry,
lek Sertagen może być przyjmowany z powodu różnych zaburzeń natury psychicznej. Generalnie odczuwalna poprawa powinna nastąpić po 3-5 tygodniach przyjmowania leku. Ważne: odczuwalna poprawa nie oznacza od razu dużej zmiany.
Jeśli lek jest przyjmowany z powodu zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych to leczenie farmakologiczne nie spowoduje zatrzymania natrętnych myśli. Może ono jedynie pomóc w zmniejszeniu napięcia. Przy tych zaburzeniach niezbędne jest leczenie farmakologiczne na stałe połączone z regularną psychoterapią.
Jeśli lek jest przyjmowany z powodu depresji to faktycznie z tygodnia na tydzień; z miesiąca na miesiąc Pana żona powinna czuć się coraz lepiej. Nadal zachęcam do terapii ale nie jest już ona absolutnie konieczna.
Sertagen jest również przepisywany przez lekarzy z powodu stresu pourazowego. W tej sytuacji również polecam psychoterapię jako nieodłączny element.
Psychoterapię lub wstępna konsultację można odbywać online i/lub stacjonarnie.
Witam, jest to kwestia indywidualna. Nie mniej zachęcam do konsultacji psychoterapeutycznej w miejscu zamieszkania żony. Ponieważ przepisane leki są skierowane do konkretnej grupy pacjentów. Farmakoterapia z psychoterapią dadzą kompleksowe wsparcie.Pozdrawiam
Osobiście jestem przeciwny w ogóleleczeniu zaburzeń typu OCD środkami farmakologicznymi. Naturalnie zdarzają się wyjątkowe przypadki.
Jednak i wtedy psychoterapia powinna ruszyć razem z farmakologię
a nie po kilku tygodniach.