Moja siostra 51 lat, trafiła do szpitala z powodu żółtaczki alkoholowej przy tym powiększenie wątrob

2 odpowiedzi
Moja siostra 51 lat, trafiła do szpitala z powodu żółtaczki alkoholowej przy tym powiększenie wątroby, reszta organów w normie poza przepukliną przełyku, która to uwiezła miedzy sercem a płucami
To tez osłabiło serce i ograniczyło prace płuc. Po 3 tygodniach od powrotu ze szpitala siostra nie staje na nogi, twierdzi że ma uraz gdyż zaraz po szpitalu upadała nie raz odbijając się dotkliwie
Po zabiegu gastroskopii ma nie ustającą chrypke i dokuczliwe kaszel.
Jak jej pomóc, czy wizyta fizjoterapeuty w domu coś mogła by zmienić?
Nie wiem co robić.
Witam, siostra nie wstaje, bo mówi, że ma uraz (strach) po ostatnich próbach, więc jeśli to jest przyczyną jej ograniczenia to fizjoterapia będzie tu jak najbardziej przydatna! Ćwiczenia wzmacniające, równoważne i odpowiednie podejście do pacjenta powinno postawić ją na nogi, Oczywiście jeśli nie ma innych czynników i przyczyn... co wyjdzie na pierwszej wizycie.
Pozdrawiam

Dzień dobry, ćwiczenia w przypadku Pana siostry mogą być kluczowe w powrocie do sprawności i samodzielnej lokomocji. Wizyta fizjoterapeuty byłaby pomocna w ocenie stanu i strategii leczenia.