Moja mama w 2013 roku miała usuniętą esicę z powodu raka bez chemii( brak przerzutów). W 2016 rak ja

2 odpowiedzi
Moja mama w 2013 roku miała usuniętą esicę z powodu raka bez chemii( brak przerzutów). W 2016 rak jajnika stopień IIa , kolejna operacja usunięcia narządów rodnych teraz z chemią. Przepuklina brzuszna Na razie wszystko jest ok. bo mama jest pod stałą kontrolą onkologiczną jednak cierpi z powodu bólu zlokalizowanego w okolicy górnej części odbytu promieniującego nieraz do nogi. Lekarz onkolog powiedział,że te dolegliwości mogą być związane z usunięciem dość sporej części jelita grubego graniczącego z usuniętą esicą (może to zrosty pooperacyjne) Proktolog stwierdził, że mama ma "bałagan w brzuchu, wszystko tam przemieszcza się jak chce" Ból nasila się po zjedzeniu posiłku. Mama bierze codziennie Ibuprofen Pabi ok 2 razy dziennie, nieraz ketonal ale źle się po nim czuje. no-spanie nie pomaga wcale. Poza tym ma migotanie przedsionków( po chemi), bierze leki na nadciśnienie. Ciężko jej żyć z tym bólem. Proszę o radę, czy istnieje jakaś możliwość żeby jej pomóc?
Powyżej wkleiłam wcześniejszą korespondencję na którą dostałam odpowiedź od chirurga, który poradził abym zwróciła się o pomoc do lekarza dietetyka, ponieważ odpowiednio dobrana dieta powinna złagodzić dolegliwości choroby zrostowej.
Witam, by pomóc Pani mamie należałoby znaleźć przyczynę bólu. Tak jak lekarz stwierdził, przyczyną mogą być zrosty pooperacyjne, które jeśli powstają na jelicie grubym mogą być przyczyną niedrożności. Ponadto jeśli usunięte zostały również narządy rodne to powstała po operacjach przestrzeń w jamie brzusznej może skutkować zadzierzgnięciem jelita (skręt jelita). Jak wygląda częstotliwość wypróżniania, inne objawy ze strony przewodu pokarmowego (wzdęcia, gazy itp), konsystencja stolców? - jedne z wielu pytań na które należałoby odpowiedzieć. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry! Uzupełniając opinie lekarzy i Pani Magister polecam uzupełnić działania o wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego. Przewód pokarmowy to zespół narządów dlatego warto zadać dodatkowe pytania i ustalić przyczynę dyskomfortu albo modyfikacje żywieniowe były skuteczne. Ważną informacją będzie również wiek pacjentki. Choć wskazuje Pani na lokalizację w okolicy odbytu ból, który "nasila się po posiłku" oraz spora ilość leków z grupy NLPZ sugeruje również pochylenie się nad górnym odcinkiem przewodu pokarmowego/ żołądek. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.