Moja mama ma złamanie kompresyjne Th 12, po konsultacji neurochirurgicznej otrzymała gorset tzw. szn

2 odpowiedzi
Moja mama ma złamanie kompresyjne Th 12, po konsultacji neurochirurgicznej otrzymała gorset tzw. sznurówkę. W badaniu neurologicznym - bez cech niedowładu. Jednak pojawiły się sprzeczne informacje dotyczące kiedy i w jaki sposób może korzystać z gorsetu. Dodam tylko , że mama ma zalecone leżenie co najmniej trzy tygodnie, leki p/bólowe ( Doreta ) i jest po mastektomii. Proszę o odpowiedź czy może już nosić ten gorset, czy może sobie w ciągu dnia w nim leżeć i ewentualnie trochę wstać ( chociaż do toalety ). Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam.
Dzień dobry. Moja odpowiedź nie będzie dotyczyła konkretnego przypadku Pani mamy, ponieważ nie mam możliwości jej zbadać i obejrzeć zdjęcia. Leczenie zachowawcze gorsetem stosowane jest u osób mogących siadać i chodzić. Gorset nie jest stosowany u osób leżących w łóżku. Gorset zakładany jest przy pionizacji i jest zdejmowany w pozycji leżącej. W razie wątpliwości proszę zasięgnąć informacji odnośnie szczegółów leczenia u lekarza prowadzącego lub skondultować mamę ponownie w innym ośrodku. W razie potrzeby zapraszam na wizytę. Pozdrawiam

Sprawa wymaga osobistej wizyty u specjalisty w celu badania lekarskiego i obejrzenia wyników badań obrazowych. Leczę takie stany, ale nie przez internet. Zapraszam na konsultację.
Krzysztof Zapałowicz