Moja mama ma stwierdzony rąk żołądka z przerzutem na jelito grube. Przerzut został już usunięty, wyn

2 odpowiedzi
Moja mama ma stwierdzony rąk żołądka z przerzutem na jelito grube. Przerzut został już usunięty, wyniki immunohistochemiczne są w porządku. Siegnelismy opinii pani dietetyk, które zlecila przejść na dietę weganska. Czy to rozsądny pomysl? Jak stopniowo na nią przejść i czym zastapic obecne w miesu białko i żelazo? Pozdrawiam
Witam serdecznie. W obecnym stanie dieta wegańska nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może wystąpić niedobór bardzo ważnych składników pomagających w rekonwalescencji. Jeśli u mamy zostało stwierdzone niedożywienie - co często się zdarza w takich sytuacjach - należałoby wprowadzić specjalne odżywki białkowe (np. Nutiricia) i oczywiście ułożenie specjalistycznej diety, która pomoże wrócić do stanu przed chorobą. Pozdrawiam

W procesie rekonwalescencji po leczeniu onkologicznym niezmiernie ważna jest odpowiednia podaż pełnowartościowego białka. Takie białko znajdziemy w jajku i mięsie oraz nutridrinkach. Nie znam procesu leczenia mamy, jej stanu odżywienia w trakcie i po terapii. Posiłki na pewno powinny być gęste odżywczo, wzmacniające, poddane odpowiedniej obróbce i często rozdrobnieniu. Zapraszam do gabietu dietetycznego, który uzględni te potrzeby pacjenta. Niestety dieta wegańska na tym etapie może spowodowacć niedożywienie i osłabienie. Kolejną kwestią są tłuszcze omega 3 - które też powinny być uwzględnione.