Moja corka ma juz 4 miesiace. Poprzednie 2 szczepienia miala szczepionkami refundowanymi, z czego na

3 odpowiedzi
Moja corka ma juz 4 miesiace. Poprzednie 2 szczepienia miala szczepionkami refundowanymi, z czego na drugi dzien nie mogla ruszac raczka bo ja bolala, czy to jest NOP ? Myslalam, żeby zmienic na szczepionki na 5w1. Jak to wgl wyglada ze pozniej na kazdej wizycie bede musiala wykupywac czy tylko wtedy kiedy bedzie pora na dawki przypominajace ? Pozdrawiam
Jak długo bolała rączka? Czy ból ustąpił po okładach lub leku przeciwbólowym? Czy był miejscowy odczyn?
Zapewne ból był po szczepieniu DTP. Można kontynuować 5w1 - jeśli już otrzymała 2 dawki szczepienia DTP-HIB i 1 Polio to będzie jeszcze 1 dawka 5w1 w odstępie 6-8 tyg oraz jedna za około rok, podawane będą w udo, co powinna lepiej znieść.

Witam. Odczyn miejscowy, często jest powiązany z techniką wstrzyknięcia szczepionki. Niestety nie zawsze wstrzyknięcie jest technicznie poprawne i sądzę że nie był to NOP. Zalecałbym kontynuowanie 5w1, w związku z poprzednimi szczepieniami.
Pozdrawiam Dr J.Czelej
Dziecko do 3. roku życia powinno otrzymywać szczepienie w duży mięsień to jest w udo.
Ból w miejscu podania szczepionki kwalifikuje się jako łagodny NOP, najczęściej po pełnokomórkowej szczepionce p/krztuścowi. Jest to wskazanie do zmiany na szczepionkę z krztuścem acelularnym, niestety w przypadku łagodnego NOP nie jest ona bezpłatna - czyli rodzic za nią musi zapłacić, najtańszy jest Infanrix DTPa (3 w jednym), droższa jest 5 w 1, lub 6 w 1.
Będzie pani musiała zapłacić za jeszcze 2 dawki - teraz czyli za 6-8 tyg. od dawki drugiej a potem za rok czyli w 16 mies. życia. Powinny być podane w udo, też może pojawić się odczyn miejscowy i bolesność, przy czwartej dawce dziecko może odmawiać chodzenia - ale to wszystko to niewielki koszt w zamian za ochronę przed krztuścem.