Moja corka ma 7 lat 122cm wzrostu i wazy ledwie 18kg . Widac jej każdą kosc i żebro. Rece i nogi ma

2 odpowiedzi
Moja corka ma 7 lat 122cm wzrostu i wazy ledwie 18kg . Widac jej każdą kosc i żebro. Rece i nogi ma strasznie chude, od urodzenia chyba nic nie przytyly. Zero tkanki miesniowej. Jest strasznym niejadkiem. Malo co lubi jesc ! Potrafi nie jesc caly dzien , dopiero wieczorem np parówkę. Z owocow tylko jablko i banan. Z warzyw surową marchew. Slodycz (np. Wafelek) je w nagrode za zjedzony obiad. Wyniki krwi ma dobre. Co zrobic aby przytyla?
Dzień dobry, według siatek centylowych córka jest na ok. 50 centylu, jeśli chodzi o wzrost i ok. 10 centylu, jeśli chodzi o masę ciała, więc faktycznie masa ciała jest dosyć niska. Piszę Pani, że wyniki są dobre, natomiast nie do końca precyzuje jakie to wyniki, ale jeśli założymy, że córka ma prawidłowe wyniki, to przyczyn warto szukać w codziennych nawykach. Do tego potrzeba też długotrwałej współpracy, zarówno z córką, jak i Panią, by stopniowo znaleźć przyczynę i poprawić nawyki żywieniowe. Na pewno słodycze w formie nagrody, mogą być nie do końca dobrą metodą w kwestii kształtowania nawyków żywieniowych. Jeśli będą Panie zainteresowane, to zapraszam do współpracy. Razem możemy spróbować znaleźć jakieś rozwiązania.

Dzień dobry, rzeczywiście córeczka ma niską masę ciała w stosunku do wzrostu. Warto zastanowić się dlaczego dziecko je tak mało. Czy często ma szansę na wybór i podawaną różnorodną żywność, czy nayki żywieniowe panujące w domu są prawidłowe, czy wybiórczość jedzeniowa jest od dawna, czy występuje nadwrażliwość sensoryczna, zaburzenia w procesie karmienia itd. Aby postawić diagnozę i zacząć działać trzeba niestety odpowiedzieć na wiele pytań :) Myślę, że warto udać się do dietetyka, przeanalizować nawyki żywieniowe, atmosferę i emocje jakie dotyczą jedzenia , spróbować wprowadzić modyfikacje które pomogą dziecku w akceptacji nowych smaków. Warto też skonsultować się też z neurologopedą. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana konsultacją zapraszam do kontaktu. W naszym gabinecie można skorzystać z pomocy nie tylko dietetyka, ale również neurologopedy, a w razie potrzeby psychologa dziecięcego zajmującego się "niejadkami" i zaburzeniami jedzenia. Pozdrawiam serdecznie