Moja 3 letnia cőreczka ssie kciuk.ssie go od 4 miesiaca zycia nie umiem jej odzwyczaic czy powinnam

6 odpowiedzi
Moja 3 letnia cőreczka ssie kciuk.ssie go od 4 miesiaca zycia nie umiem jej odzwyczaic czy powinnam sie martwic? Probowalam roznych metod owijanie bandazem plasterki na chory paluszek tlumaczylam jej ze krzywia sie zabki az po smarowanie preparatem na obgryzanie paznokci co mam dalej robic?????
Radziłabym skontaktować się z logopedą, który oceni, czy to ssanie kciuka nie wyrządziło jakiś szkód narządom artykulacyjnym, czy dziewczynka poprawnie połyka, oddycha i wymawia głoski. Przy tak długim ssaniu kciuka może być różnie. Myślę, że logopeda doradzi również, co zrobić, żeby to ssanie zniwelować. Istnieje taka nakładka na kciuk, drThumb, która nie pozwala wytworzyć podciśnienia potrzebnego do ssania i staje się ono nieatrakcyjne. Niemniej jednak, proszę poradzić się logopedy na żywo.

Do rzadkości należy, żeby ssanie palca, rogu poduszki, smoczka, czegokolwiek innego nie wyrządziło szkody narządom mowy. Skutki mogą być na poziomie narządu żucia, ale także stawów skroniowo- żuchwowych, z perspektywami migren w przyszłości. To nie są bajki, Należy zawalczyć o dobrostan dziecka. Jako matka miałam identyczny kłopot i udało nam się rozwiązać problem w ciągu tygodnia.Uprzedzam, że nie był to łatwy czas ani dla dziecka, ani dla mnie. Przerobiłam plasterki i malowanie paznokci ze skutkiem zerowym. Bez osobistego zaangażowania rodzica 24 h, nic z tego nie wyjdzie. Zapraszam na konsultację w tej kwestii.
Dzień dobry! Ssanie kciuka prawie zawsze powoduje deformację zgryzu , nieprawidłową pracę języka i nieprawidłowy typ połykania. Może też przyczyniać się do wad wymowy. Ja na tego rodzaju problem działam Terapią Neurotaktylną według dr Masgutowej ( jest to problem emocjonalny)Pozdrawiam!
Dzień dobry. Najczęściej ssanie palca przekłada się na problemy z połykaniem ( niemowlęce połykanie z językiem ułożonym na dole),wydzielaniem śliny podczas mówienia, nieprawidłową wymową niektórych głosek i wadami zgryzu. Warto pozbyc się tego nawyku. Zachęcam do wizyty u logopedy i omówienia z nim problemu ssania. Nie jestem zwolenniczką zakazów, straszenia, smarowania paluszka, posypywania pieprzem...... Spotkanie ze specjalista może pomoc pozbyć się nawyku ssania palca. Pozdrawiam.
Witam serdecznie. Powinna Pani niezwłocznie udać się do logopedy. Parafunkcja w postaci ssania kciuka może przyczynić się do nieprawidłowości związanych z funkcjami prymarnymi dla mowy (ssanie gryzienie żucie połykanie ), nieprawidłowym torem oddechowym,wadami zgryzu czy dysfunkcjami w obrebie stawów skroniowo-żuchwowych. Specjalista zaprojektuje indywidualny program terapii. Wszystkiego dobrego. Z poważaniem Monika Knychalska-Zbierańska
Niezbędna jest konsultacja logopedyczna i ortodontyczna. Ssanie kciuka prawie zawsze owocuje wadą zgryzu i wadą wymowy. Pozdrawiam