Moja 3 letnia cőreczka ssie kciuk.ssie go od 4 miesiaca zycia nie umiem jej odzwyczaic czy powinnam

6 odpowiedzi
Moja 3 letnia cőreczka ssie kciuk.ssie go od 4 miesiaca zycia nie umiem jej odzwyczaic czy powinnam sie martwic? Probowalam roznych metod owijanie bandazem plasterki na chory paluszek tlumaczylam jej ze krzywia sie zabki az po smarowanie preparatem na obgryzanie paznokci co mam dalej robic?????
Radziłabym skontaktować się z logopedą, który oceni, czy to ssanie kciuka nie wyrządziło jakiś szkód narządom artykulacyjnym, czy dziewczynka poprawnie połyka, oddycha i wymawia głoski. Przy tak długim ssaniu kciuka może być różnie. Myślę, że logopeda doradzi również, co zrobić, żeby to ssanie zniwelować. Istnieje taka nakładka na kciuk, drThumb, która nie pozwala wytworzyć podciśnienia potrzebnego do ssania i staje się ono nieatrakcyjne. Niemniej jednak, proszę poradzić się logopedy na żywo.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Do rzadkości należy, żeby ssanie palca, rogu poduszki, smoczka, czegokolwiek innego nie wyrządziło szkody narządom mowy. Skutki mogą być na poziomie narządu żucia, ale także stawów skroniowo- żuchwowych, z perspektywami migren w przyszłości. To nie są bajki, Należy zawalczyć o dobrostan dziecka. Jako matka miałam identyczny kłopot i udało nam się rozwiązać problem w ciągu tygodnia.Uprzedzam, że nie był to łatwy czas ani dla dziecka, ani dla mnie. Przerobiłam plasterki i malowanie paznokci ze skutkiem zerowym. Bez osobistego zaangażowania rodzica 24 h, nic z tego nie wyjdzie. Zapraszam na konsultację w tej kwestii.
Dzień dobry! Ssanie kciuka prawie zawsze powoduje deformację zgryzu , nieprawidłową pracę języka i nieprawidłowy typ połykania. Może też przyczyniać się do wad wymowy. Ja na tego rodzaju problem działam Terapią Neurotaktylną według dr Masgutowej ( jest to problem emocjonalny)Pozdrawiam!
Dzień dobry. Najczęściej ssanie palca przekłada się na problemy z połykaniem ( niemowlęce połykanie z językiem ułożonym na dole),wydzielaniem śliny podczas mówienia, nieprawidłową wymową niektórych głosek i wadami zgryzu. Warto pozbyc się tego nawyku. Zachęcam do wizyty u logopedy i omówienia z nim problemu ssania. Nie jestem zwolenniczką zakazów, straszenia, smarowania paluszka, posypywania pieprzem...... Spotkanie ze specjalista może pomoc pozbyć się nawyku ssania palca. Pozdrawiam.
Witam serdecznie. Powinna Pani niezwłocznie udać się do logopedy. Parafunkcja w postaci ssania kciuka może przyczynić się do nieprawidłowości związanych z funkcjami prymarnymi dla mowy (ssanie gryzienie żucie połykanie ), nieprawidłowym torem oddechowym,wadami zgryzu czy dysfunkcjami w obrebie stawów skroniowo-żuchwowych. Specjalista zaprojektuje indywidualny program terapii. Wszystkiego dobrego. Z poważaniem Monika Knychalska-Zbierańska
Niezbędna jest konsultacja logopedyczna i ortodontyczna. Ssanie kciuka prawie zawsze owocuje wadą zgryzu i wadą wymowy. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.