Mój synek skończył rok. Do tej pory otrzymywał tylko zmiksowane na gładko pokarmy. Niedługo idzie do

5 odpowiedzi
Mój synek skończył rok. Do tej pory otrzymywał tylko zmiksowane na gładko pokarmy. Niedługo idzie do żłobka a ja do tej pory nie nauczyłam go gryźć. Boję się mu podać cokolwiek większego, żeby się nie zakrztusił. Jak mogę uratować sytuację, bo synek np biszkopty bierze do buzi ale nie próbuje ich rozgryźć. Na grudki reaguje odruchem wymiotnym. Wybrać się do neurologopedy? Dziękuję za rady.
Dzień dobry, problem z gryzieniem u rocznego dziecka ,kwalifikuje się do oceny i stymulacji z powodu opóźnienia rozwoju tej funkcji(umiejętność gryzienia zaczyna się między 4-6 miesiącem życia).Należy umówić się do neurologopedy specjalizującego się w zaburzeniach motorycznych u dzieci.Pozdrawiam

Spotkanie z logopedą czy neurologopedą, który zajmuje się problemami z jedzeniem. Specjalista taki zbierze wywiad, oceni pracę aparatu artykulacyjnego i w razie potrzeby zaleci odpowiednie ćwiczenia, masaże czy konsultacje z innymi specjalistami. A co najważniejsze odpowie na większość Pani pytań i rozwieje lęki i obawy.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry Pani.
Zachęcam do wizyty u logopedy, który specjalizuje się w problematyce karmienia małych dzieci. Objawy, które Pani opisuje są niepokojące i należy podjąć jak najszybsze działania prewencyjne. Mogą być potrzebne masaże traktu ustno twarzowego. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Bobrowski neurologopeda
Zdecydowanie polecam wizytę u neurologopedy. Z pewnością odpowiedni specjalista odpowie na Pani pytania i pomoże ukierunkować terapie po zbadaniu dziecka.
Dzień dobry, opisywany problem sugerowałby konsultację u logopedy, który zajmuje się treningiem karmienia. Logopeda oceni wszystkie funkcje związane z pobieraniem pokarmu, oceni także czy odruch wymiotny nie jest wygórowany, a także da wszystkie wskazówki od jakich pokarmów zacząć. Pozdrawiam, Paulina Kociołek