Mój syn ma 7.5 miesiąca. Od urodzenia miał ciągłe wzdęcia i bóle brzuszka, dużo płakał głównie w dzi

1 odpowiedzi
Mój syn ma 7.5 miesiąca. Od urodzenia miał ciągłe wzdęcia i bóle brzuszka, dużo płakał głównie w dzień. Od ok. 5 miesiąca bóle zaczęły męczyć go głównie nocą. Budzi się co 2 godziny, czasem częściej, pręży, kopie nóżkami, głośno płacze. Wcześniej potrafił spać nawet 4h bez przerw w nocy. Uspokaja się tylko przy piersi, nic innego nie pomaga. Na początku lekarze mówili, że to kolka albo nietolerancja laktozy i że minie to po 3-6 miesiącach, ale tak się nie stało (cały czas karmie piersią). Najdziwniejsze jest to, że problemy są teraz głównie nocą. Syn zawsze miał krótkie drzemki w dzień, nie dłuższe niż 30 min po czym gwałtownie się budził ,ale w nocy sypiał do 5 miesiąca nienajgorzej. Teraz jest tragicznie... Dawniej dużo ulewał, ale ostatnio się to uspokoiło. Z biepokojących kwestii - mocno odchyla główkę do tyłu podczas snu na boczku.
Jaka może być tego przyczyna? Niedojrzałość układu pokarmowego już mnie nie przekonuje :( Dodam, że cały czas karmię piersią, a po skończonym 6 miesiącu życia zaczęłam synowi rozszerzać dietę.
Proszę o poradę.Czy powinniśmy naciskać o skierowanie do jakiegoś specjalisty? Zrobić jakieś badania? (Niedługo po urodzeniu było usg brzuszka, które wskazywało jedynie na możliwą nietolerancję laktozy, ale pediatra zaleciła kontynuację kp i przeczekanie). Będę bardzo wdzięczna za każdą podpowiedź!
Podane przez Panią objawy wskazują na refluks żołądkowo przełykowy.
To co może Pani zrobić "bez recepty" - karmienie nie częściej niż co 2-3 godz, wysokie ułożenie do snu - najlepiej położyć klin pod materac. Tak naprawdę dziecko 7,5 miesięczne powinno mieć już przerwę nocną, czyli od godz ok 23 do 6 rano nie powinno być karmione.
Ew może Pani kupić w aptece Gastrotuss baby i podawać 3 x 3 ml po posiłkach.
Jeżeli nie będzie efektu, bądź też dziecko nie będzie przybierało na wadze wskazana jest wizyta lekarska.
P.S W usg nie da się zobaczyć nietolerancji laktozy ...