Mój syn czuje się samotnie. Ma grupę znajomych,jest mądry miły,ale narzeka, że chociaż sie spotyka w

3 odpowiedzi
Mój syn czuje się samotnie. Ma grupę znajomych,jest mądry miły,ale narzeka, że chociaż sie spotyka wychodzi z inicjatywa to np. Oni nagle nie zaproszą go na jakąś imprezę lub wycieczkę. Towarzystwo studenckie.. często zastanawia się dlaczego mu nie zaproponują wspólnego wyjścia pyta się co zrobił zle a oni odpowiadają ze nic po prostu nie potrzebują go, żal mi go ale tak było zawsze w szkole liceum i teraz na studiach. Czy on jest za miły za dobry za spokojny??? Za sztywny?? Co on robi zle czy to wynika z osobowości?? Szkoda mi go bo widzę że to przeżywa mądry fajny przystojniaczek. Dlaczego tak się dzieje? Czy skierować go na psychoterapię? On nie chce
mgr Teresa Kała
Psychoterapeuta
Częstochowa
Dzień dobry,
może udział w treningu interpersonalnym pomógłby Pani synowi w lepszym zrozumieniu innych ludzi i samego siebie w trakcie kontaktu z innymi. Bardzo cenne w trakcie treningu są informacje zwrotne czyli komunikowanie swoich reakcji na zachowanie drugiej osoby. Dzięki temu można dowiedzieć się jak jestem odbierany przez inne osoby, jakie uczucia, myśli, skojarzenia wywołuj u innych moje zachowanie.
Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
mgr Dorota Roszak
Psychoterapeuta
Wrocław
Jeśli syn jest pełnoletni, nie można go nigdzie skierować. Można proponować różne rozwiązania i zapewniać o swojej chęci wsparcia, gdyby chciał kiedyś skorzystać. Wiem, że bezradność jest trudna, ale syn jest już odpowiedzialny za własne życie i relacje.
mgr Justyna Wojciechowska
Psychoterapeuta certyfikowany
Ustrzyki Dolne
Dzień dobry,
Rozumiem że Pani się martwi o syna natomiast on jest dorosły i sam decyduje o sobie. Jeśli miałby pójść na psychoterapię to musi to być jego własna inicjatywa, jeśli pójdzie wbrew sobie to niewiele mu to da. Przyczyn takich trudności relacyjnych może być wiele, trudno mi coś więcej powiedzieć nie znając Syna i całej sytuacji. Na relacje syna nie ma Pani za bardzo wpływu i trzeba to zaakceptować. To co Pani może zrobić, to zająć się tą relacją, na którą ma Pani realny wpływ - czyli relacją z synem. Może warto się zastanowić, czy jest coś, co może można by zmienić w tej relacji, poprawić, zapytać syna czy on chciałby coś zmienić. Może właśnie za bardzo Pani się przejmuje jego życiem i przez to tworzy się nieświadomie jakaś presja która może dodatkowo sprawić, że synowi jest trudniej. Może byłoby lepiej odpuścić. Poza tym warto sobie zadać pytanie, czy Pani jest zadowolona ze swoich relacji towarzyskich, czy jest może tutaj coś nad czym warto by popracować i coś zmienić - bo na to realnie ma Pani wpływ.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Wojciechowska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.